PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 951
ocen
6,5 10 1 158951
5,4 26
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Być może kasowo będzie wśród czołówki ale film nie zasługuje na bycie wybitnym na oceny powyżej 7/10
Zacznę od tego że oglądałem film w 3D i na palcach jednej ręki policzę sceny warte zobaczenia w 3D jest ich bardzo mało.
Wszyscy aktorzy oprócz głównego bohatera grają na poziomie filmów z Disney Channel :D
Totalnie 0 emocji nikt w kinie w sali nie reagował na żadną scenę.

wandal1000

Zaraz, zaraz, czy Ty właśnie dałeś do zrozumienia, że uważasz, iż "Avatar" i "Avengers" to poziom wybitny? :D

"Ho hi ha ho hi ha aha. A myślałem, że to moje żarty są kiepskie".

ocenił(a) film na 8
ed j. rush

Jeśli chodzi o treść to Avatar był słaby, za to był rewolucją technologiczną i jeśli pod tym kątem na niego patrzeć to owszem był wybitny. Zresztą to nie temat na to forum.

stachuxpe

Wybitny tylko pod względem wyniku finansowego. Ochy i achy na temat techniki to w większej części ego Camerona niż faktyczna rewolucja. Inna sprawa, że dzięki niemu teraz każdy film rozrywkowy musi się pojawić w 3D. Wpływ na kino wybitny, okej. Ale jeśli chodzi o wybitność jako produkcji, którą chciałbym sobie obejrzeć po raz kolejny na blu-ray, to tej wybitności po prostu nie ma.

A "Avengers"? Bo tutaj to już nigdzie wybitności dostrzec nie potrafię...

ocenił(a) film na 8
ed j. rush

Nie było wcześniej takiego filmu pod względem technicznym, śmiem nawet stwierdzić że później też nie. Co ciekawe wynik finansowy nie jest spowodowany gigantyczną kampanią reklamową. Film miał dość słabą premierę a wszystko rozkręcało się później, ludzie poszli do kina, wrócili, powiedzieli innym ludziom WoooW i w ten sposób to wszystko się nakręcało przez długi czas. I na pewno nie było to opiewanie fabuły tylko właśnie technicznej strony filmu. Co do Avengers to jest to dla mnie film że tak powiem zwyczajny, fajnie się oglądało i tyle dlatego o jego wybitności nie będę się wypowiadał.

stachuxpe

Szczerze powiem, byłem na zwykłym 3D i w Imaxie i szału nie było. Ludzie się podniecali jakąś niby "głębią obrazu", jednak osobiście uważam, że "Avatara" zdecydowanie lepiej oglądać w 2D. Co innego same efekty specjalnie- te były oczywiście na najwyższym poziomie.

ocenił(a) film na 8
ed j. rush

Edji sorka że tak późno. Raz od razu powiem że mówię o blockbusterach. Wyobraź sobie ten gatunek filmów jako linię prostą. Wybitność natomiast jako fala pulsu na tej linii. Urodziłem się w osiemdziesiątym czwartym i jak do tej pory pulsów było może z cztery, jednym z nich był Avatar. Oczywiście mówię o akapicie pierwszym.

wandal1000

"Totalnie 0 emocji nikt w kinie w sali nie reagował na żadną scenę."
Może miałeś trochę starszą widownię niż 10 latki, które piszczą i krzyczą co chwilę.
Myślę też, że od początku ten film nie miał być "wybitny". Podobnie jak wybitne nie jest Avengers ani Avatar.

wandal1000

Masz rację. Film ledwo do obejrzenia. Brak emocji. Nawet nie interesowało mnie czy i kto zginie. Spielberg to jednak inna ręka reżyserska. Jego Jurassic Park ocieka pasją do kina i ten film z 1993 roku się po prostu przeżywa.
Do Avatara lubię wracać, bo to klasa sama w sobie. No, ale to Cameron, czyli kolejny mistrz kina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones