PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 159 088
ocen
6,5 10 1 159088
5,4 27
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World
ocenił(a) film na 9
pixi222

W tej serii nigdy nie zmienia podczas dystrybucji kinowej. Radzę poczekać na to co wymyślą, gdy film wyjdzie na Blu-ray i DVD :P

Raptosaur

Wiesz może kiedy film wyjdzie na DVD?

ocenił(a) film na 9
bartoszcyc8

Rzekomo 15 listopad.

Raptosaur

A będzie jakaś wersja rozszerzona czy coś takiego?

ocenił(a) film na 9
bartoszcyc8

Jeszcze nie wiadomo. Też na taką liczę. Zdecydowanie za dużo wycięli. Moim zdaniem to jakaś zła passa że filmy z tej serii są tak pocięte i brakuje masy mniej lub bardziej ważnych scen. W przypadku Jurassic World było jeszcze gorzej, gdyż upakowali w zaledwie 2 godzinnym filmie wszystkiego dużo i brakuje kilku scen.

Raptosaur

Jak nie? o.O Patrząc tu: http://www.filmweb.pl/film/Park+Jurajski-1993-1212/titles wyglada, że główny polski tytuł jest spolszczony...W 2 i 3 tak samo... Nie tylko na potrzeby tv.
Mylę się?

ocenił(a) film na 9
pixi222

Owszem, ale za czasów, gdy filmy te były puszczane w kinach, promowano je pod oryginalnymi nazwami. Dopiero później, na potrzeby TV oraz VHS, DVD i Blu-ray zaczęli je spolszczać. Ponadto część druga w roku premiery miała z jakiegoś powodu tytuł mieszany "Zaginiony Świat: Jurassic Park". Re-edycja pierwszej części w roku 2013 też była promowana na plakatach i banerach pod tytułem "Jurassic Park 3D" i dopiero, gdy wyszło wydanie Blu-ray 3D, to ten tytuł spolszczyli. Ciężko wyjaśnić logikę Polskiej dystrybucji filmów z tej serii, ale cóż, mówię jak było.

Raptosaur

Ciekawie :D Dobrze wiedzieć. Dzięki.
hm Jeśli obecnie spolszcza się wsio jak leci to i tak ewenement, że tu się nie zapędzili :D

ocenił(a) film na 7
pixi222

Ja się początkowo spodziewałam, że będzie "świat jurajski" (nie wyobrażam sobie by z nim inaczej kombinowali...).
Ale dobrze jednak, że został oryginalny, jest lepszy :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones