PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 159 088
ocen
6,5 10 1 159088
5,4 27
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Przez kilka miesięcy sporo się nasłuchałem, że Jurassic World to nieudana kontynuacja starego, klasycznego Parku Jurajskiego. Stąd też moje oczekiwania nie były zbytnio wygórowane, ale mimo wszystko jestem usatysfakcjonowany. Film może mnie nie porwał, ale na pewno zaciekawił i skłonił do dania 7/10. Kilka rzeczy mi się jednakowoż nie zgadza:

- jaki był cel tego generała Hoskinsa, żeby wysłać Raptory przeciw "mutantowi"? Chciał, żeby go pokonały? Wiedział, że jest zbyt silny. Jaki on miał pomysł na zapanowanie nad tym, skoro i tak interesowała go tylko ta próbka, kod genetyczny itp.

- rozumiem, że "mutant" został stworzony w celu nowej broni dla armii amerykańskiej po tym tajnym spisku. Hoskins na minutę przed śmiercią mówi do pozostałych "czy wyobrażają sobie takiego potwora, tylko znacznie mniejszego", który jest szybki, potrafi się maskować itp, taki ulepszony Raptor. I ja się pytam: po co oni tworzą takiego giganta, jak i tak docelowo chcą stworzyć takie zwierze zdecydowanie mniejszych rozmiarów?

O innych rzeczach 'nie trzymających się kupy' nie będę mówił, bo zostały już kilkukrotnie wymienione i wyjaśnione. Brakuje mi odpowiedzi na te dwie kwestie ;)

ocenił(a) film na 9
MaciekTheSwan

Raptory miały posłużyć raczej do zwęszenia i znalezienia hybrydy. Do jej pokonania raczej chcieli użyć swoich broni. Interes Hoskinsa w tym, by zabić hybrydę wspierając się przy tym raptorami był raczej w tym, by w gazetach było o tym głośno (o tym, że mają "kontrolę" nad raptorami i że mogą być przydatne w walce, itd.).

Nie wiadomo, czy na pewno chcieli od początku stworzyć hybrydę jako broń. Indominus w wersji widocznej w filmie był oczywiście stworzony pod kątem atrakcji w parku, która mogła przebić T-Rexa. Wszelkie jego dodatkowe zdolności były skutkami ubocznymi mieszania genów różnych gatunków. Henry Wu w filmie tłumaczy po co pierwotnie dodano pewne geny (dla szybszego wzrostu, strasznego wyglądu, itp.). Wszelkie inne cechy były przez niego prawdopodobnie nieprzewidziane. Hoskins z kolei pod koniec filmu (jako że Simon Masrani, główny CEO parku, zginął), mając na uwadze to, że park chyli się ku upadkowi po katastrofie, zaczął po prostu wymyślać, co też z firma InGen z obecną technologią zrobi po bankructwie parku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones