PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 800
ocen
6,5 10 1 158800
5,3 24
oceny krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Co by nie mówić o Spielbergu, jest on prawdziwym magiem ekranu. Pan Trevorrow potrafi jedynie kopiować, to zwyczajny odtwórca. Nie, nie zwyczajny, komplementem byłoby stwierdzenie: "kiepski". Scenariusz "Jurassic World" jest do tego stopnia naszpikowany absurdami, że pojawia się podejrzenie, iż jego "twórcy" (dla niewtajemniczonych: używam eufemizmów, świadom, że w dzisiejszych czasach naigrywanie się z osób upośledzonych umysłowo nie jest zbyt mile widziane) chcieli przetestować, ile kretynizmów jest w stanie udźwignąć dwugodzinny film. Jak się okazuje, całą masę. Wyliczenie ich zabrałoby zapewne tyle czasu, co wnikliwa analiza dzieł Prousta, poprzestanę więc na stwierdzeniu, że przez cały seans oczekiwałem jedynie, aż ta super-inteligentna, niezniszczalna (ha! spuśćcie na nią bombę atomową! i tak przeżyje!), polująca-dla-sportu, genetyczna hybryda zacznie fruwać i ziać ogniem, puszczając przy tym różnokolorowe bańki nosem. Dorzućmy do tego czerstwy humor w duchu polskich kabaretów, który być może odpowiada fanom wszystkich shreków i innych kungfupand, ale jak dla mnie jest zwyczajnie żałosny, a otrzymamy bezczelny, wyzuty z resztek przyzwoitości skok na kasę, jakim właśnie jest "Jurassic World". Mocne słowa? Czy może być coś mocniejszego od gwałtu na dzieciństwie? Jak widać, w pewnych przypadkach, zwyrodnialstwo jest dopuszczalne. Przypomnijmy: ten człowiek ma reżyserować "Gwiezdne wojny". Z niecierpliwością czekam na zmutowanego klona Dartha Vadera i Imperatora Palpatine'a z domieszką wookie'ego i bestii wampa. Ależ będzie zabawa, na sto-dwa! Cyniczny produkt (tak, to właśnie najlepsze określenie), którego dług wdzięczności względem pierwszego "Parku" jest tak wielki, że spokojnie można mówić o plagiacie. To dziełko sprawia, że robię się złośliwy i mam ochotę jeszcze bardziej obniżyć ocenę "Hobbita". Oleję to jednak i pójdę oglądać "Szczęki 3", doszedłem do wniosku, że to jednak świetny film.

ocenił(a) film na 8
Caligula

Wybacz, ale (nic do Ciebie nie mam) to z Twojej wypowiedzi bije cynizm, a wszelkie pretensje do twórców, jeśli nie nieuzasadnione, są mocno przesadzone. Nikt nie starał się zrobić filmu lepszego, albo choćby równie dobrego, co oryginał, miała to być po prostu porządna, intertekstualna rozrywka na poziomie. A że przy okazji polecieli na kasę? No cóż...

Caligula

Transformerowe kino familijno- odmóżdżające. Dla mnie Jurasic park skończył się na dwóch pierwszych częściach (Crichton,Spielberg)

ocenił(a) film na 3
Caligula

Po obejrzeniu tego filmu chciało mi się płakać...ze śmiechu
Tania podróba filmów Spilberga.Jak to ktoś ujął na forum-SZKOŁA PRZETRWANIA NA SZPILKACH :D .I ma rację,przez cały film babka biegała na szpilkach...Jak dla mnie szacunek,bo ja przy takich dystansach sprintem jakie ona pokonywała,już dawno bym złamała obie nogi!Mówi się,że ten film został nakręcony dla rozrywki i dla pieniędzy...NIE go nakręcili tylko i wyłącznie dla pieniędzy!Bo rozrywka kiepska.

Przesada całej HYBRYDY również mnie irytowała.Lecz nie tak bardzo jak mięśniak - "treser" raptorów :D Pomijając fakt,że nie ośmielił się strzelić do swych dawnych pupili,to rozbawił mnie moment ckliwego powrotu blue i innych "zwierzaków" i ostateczne pokonanie potwora...
Nie sądzę,żeby ten film był jakoś specjalnie naszpikowany absurdami...JP miał podobną fabułę,to film przygodowy.


ocenił(a) film na 7
Caligula

Otóż nie prawda. Uważam ten film za powrót do korzeni. Nie jest to może arcydzieło czy jakaś rewelacja, ale wreszcie obejrzałem film typu blockbuster, który wiem, że za jakiś czas ponownie obejrzę.

Caligula

We wszystkim się zgadzam. "Utracony czar dzieciństwa". Dlaczego wydaję mi się to tak smutne?

ocenił(a) film na 8
justyna_bo_33

Aha? Film ma sporo nawiązań do jedynki, i kończy się chyba w wymarzony sposób, dla fana pierwszej części. Zdecydowanie lepszy od trójki i na równi z dwójką. Wiadomo, sporo głupich scen, ale czy takich nie było w poprzednich częściach?

Joecrou

W jedynce głupich nie było. Masz rację 4 lepsza od 3 i 2. Nie napisałam, że mi się nie podoba. Podoba się bardzo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones