PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124469}

Just a Question of Love

Juste une question d'amour
7,3 817
ocen
7,3 10 1 817

Juste une question d'amour
powrót do forum filmu Juste une question d'amour

Być sobą.

ocenił(a) film na 10

Film jest opowieścią o trudnościach emocjonalnych i rodzinnych na jakie narażony jest młody człowiek odkrywający swoje skłonności homoseksualne.
Ogląda się bardzo dobrze, bo nie jest to opowieść nachalna, wulgarna czy propagandowa. W sposób zwyczajny kamera rejestruje wycinek z życia Laurenta, który musi zmierzyć się z własną płciowością. Studiując, prowadzi życie z dala od domu, co pozwala utrzymać rodzinę w niewiedzy co do swoich preferencji. Nie zamierza ranić rodziców i wie, że prawda może doprowadzić do wykluczenia go z rodziny. Tak stało się z jego kuzynem Markiem, który zmarł ze świadomością odrzucenia przez najbliższych. Z jednej strony Laurent robi więc wszystko żeby ukryć prawdę przed rodzicami, z drugiej jego chłopak, Cedric, naciska na powiedzenie prawdy. Nieumiejętność dokonania wyboru, silne wahania emocjonalne sprawiają, że Laurent popada w depresję. Matka Cedrica, akceptująca skłonność syna postanawia pomóc w rozwiązaniu tej sytuacji. Początkowa klęska przyniosła w końcu coś dobrego, Laurent uwierzył, że ma prawo do bycia sobą.

Jeśli ktoś nie ma uprzedzeń w stosunku do gejów, powinien spędzić miło te półtorej godzinki.

ocenił(a) film na 10
kosmiczny

Film jest bardzo ładny i pokazuje aktualne problemy z jakimi może się spotkać człowiek stając przed rodziną. Piękna gra aktorów. Bardzo ładne i wzruszające sceny (szczególnie dwie...). Film jest wciągający.

eozyna

Na ślad tego filmu natrafiłem przez forum filmu "Wspaniała rzecz" http://www.filmweb.pl/film/Wspania%C5%82a+rzecz-1996-110984/discussion/3+10,1528 835 no i znalazłem ten film ("Juste une..."), zamierzam obejrzeć go przy najbliższej okazji:)

Szkoda, że jest po francusku - jednak słabo znam ten język, a raczej znajomość trochę wyparowała.
Może ktoś z was wie gdzie można obejrzeć go chociaż z napisami angielskimi albo francuskimi, nie tylko fonetyką francuską?

ocenił(a) film na 9
peace4all

Ja znalazłem go z polskimi napisami na chomiku. Nigdzie więcej nie udało mi się go namierzyć.

krzysiek351

Dzięki za odpowiedź:) Chociaż taki ślad.

Możesz pisać wiadomości wewnętrzne?

Widziałeś już "Zabiłem moją (albo swoją) matkę"? Właśnie od wczoraj leci we wrocławskim kino "Warszawa-NOT" i wybieram się na ten fil w nabliższym tygodniu:)

ocenił(a) film na 9
peace4all

Widziałem w wersji z sieci. Wolał bym kinową ale w zach-pom nie będzie go w żadnym kinie. Tak to jest jak się mieszka na zadupiu- czytaj w Polsce pod Berlinem.

krzysiek351

Znalazłem ten film w wersji z angielskimi napisami:)
http://www.youtube.com/watch?v=hmN_3MY_fZE&feature=related

krzysiek351

Na youtube znalazłem też inny, chyba fajny, film: "I think I do" http://www.youtube.com/watch?v=hmN_3MY_fZE&feature=related. Chyba nie ma tego filmu tutaj w bazie ani nie ma żadnego polskiego opisu do niego.

ocenił(a) film na 9
peace4all

to jest właśnie JUSTE UNE QUESTION D'AMOUR . Po polsku kwestia miłości ....

krzysiek351

Hehehe, dobrze wiedzieć :P

ocenił(a) film na 10
peace4all

Film Rewelacja a Laurent super :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones