Jutro albo pojutrze

Minding the Gap

2018 1 godz. 40 min.
7,9 2 727
ocen społeczności
7,9 10 1 2727
9 640
chce zobaczyć
8,1 10
ocen krytyków
{"rate":8.1,"count":10}
powrót do forum filmu Jutro albo pojutrze
 • schmetterling_v1 ocenił(a) ten film na: 8

  ... choć na taki wygląda. Nie jest to też film o subkulturze skaterów, mimo że na pierwszy rzut oka sprawia takie wrażenie.

  To film przede wszystkim o ludziach i dzieciach, o dzieciach, które mają dzieci, o ojcach i ich braku, o przemocy, której doświadczają słabsi, o cierpieniu.

  Deska jest tylko ucieczką od tego wszystkiego, na ekranie widzimy ją rzadko. I bardzo dobrze, bo to nie jej historia.

  Trzech kolegów. Dorosły dzieciak, dzieciak, który wkracza w dorosły świat i reżyser amator, który tworzy niezwykle dojrzałe dzieło. Wrażliwość i samoświadomość bohatera za kamerą staje się tym bardziej wyrazista, gdy zestawimy ją ze sposobem na życie jednego z jego kolegów.

  Również sam film zyskuje, gdy zestawimy go chociażby z Mid 90s, które z jednej strony podejmuje podobne tematy, ale z drugiej strony lawiruje między podejmowanymi problemami, niepotrafiąc się określić, czy ważni są ludzie, czy jazda na desce.

 • pan_dziejaszek ocenił(a) ten film na: 8

  schmetterling_v1 Nigdy w kontekście deskorolki nie można użyć słowa "tylko"! ;) Mogłoby jej być więcej na ekranie, chłopaki na dobrym poziomie jeździli.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 8

  schmetterling_v1 W 100% się zgadzam. To nie jest film o skaterach. To film o najprawdziwszych ludziach, poszukujących, radzących sobie lepiej lub gorzej z traumami, dojrzewających, popełniających błędy i nie zawsze podejmujących dobre decyzje. To film o nas.

 • Alex_de_Large ocenił(a) ten film na: 6

  Agatonik O nas? O, wypraszam sobie. Ja nie pochodzę z patologicznej rodziny ;)