PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556036}

Kłamstewka

De vrais mensonges
6,2 3 643
oceny
6,2 10 1 3643
Kłamstewka
powrót do forum filmu Kłamstewka

Któż by nie chciał dostać tak pięknego listu jak główna bohaterka :-) Film godny polecenia.

ocenił(a) film na 8
nikah

Zapewne większość kobiet by chciała dostać taki list. Jak dla mnie fajna, ciepła komedia przy której uśmiałam się i miło spędziłam czas.

ocenił(a) film na 8
Dexa

:-)

ocenił(a) film na 8
Dexa

Zgadzam się z wami w stu procentach. Może przez pamięć wspaniałej, baśniowej przypowieści, jaką jest "Amelia", "Kłamstewka" są tak nisko oceniane na Filmwebie. To dziełko Pierre'a Salvadoriego jest pierwszą romantyczną komedią, która mnie się naprawdę podobała od długiego czasu. Wszystko w tym filmie - w ramach tego romantycznego, uśmiechniętego gatunku - jest harmonijne i dopracowane - począwszy od scenariusza, na muzyce skończywszy, a pełne niezwykłego uroku, czarne oczy Audrey Tautou wciąż lśnią zniewalająco. Wiele bym dał, żeby w nich utonąć... Ale cóż... Marzenia. Mogę tylko z czystym sumieniem polecić ten film.

ocenił(a) film na 8
Migrant

Zgadzam się :-)

ocenił(a) film na 4
nikah

a co w tym filmie uroczego ? SPOJLER -jak można oszukiwać starszą kobietę że pragnie ją młodszy o 20 lat, przystojny mężczyzna ?
takie to zabawne ?

ocenił(a) film na 8
marcalina

Nie polecałbym tego filmu, gdyby takie wredne oszukiwanie było w nim pokazane jako coś normalnego i godnego pochwały. Tak nie jest. Filmowa Émilie Dandrieux przeżywa wewnętrzny dramat, nie mówiąc o moralnych rozterkach, jakie są udziałem zakochanego w niej Jeana. Zresztą sama Maddy - mama głównej bohaterki - udowadnia, że jest daleka od poważnej małostkowości i w końcu zdobywa się na mądry dystans wobec całej sytuacji, mając na uwadze szczęście córki. Czy podobny temat nie może być wzięty pod lupę komedii romantycznej? Myślę, że może. Jak najbardziej. Zwłaszcza kiedy jest sfilmowany z takim polotem jak w "Kłamstewkach".

Czy naprawdę, Marcalino, nie łapiesz uroku, ciepła i mądrego uśmiechu tego filmu? Jeśli nie łapiesz, to trudno. Mamy różne dusze. Świat byłby nudny, gdyby wszyscy byli jednakowi. Słoneczne pozdrowienia!

ocenił(a) film na 4
Migrant

chodzi o to,że złapałam ciepło i urok tego filmu , dlatego nie dałam 1 ale temat, gdzie wzbudza się nadzieje na coś pięknego czymś co jest bardzo delikatne tzn uczucia jest dla mnie niesmaczne

ocenił(a) film na 8
marcalina

Gdyby większość ludzi traktowała międzyosobowe relacje tak jak Ty, Marcalino, już teraz życie na tej planecie byłoby rajem. Ale niestety...

ocenił(a) film na 2
Migrant

Moim zdaniem Maddy nie zdobywa się na mądry dystans, tylko stara się ukarać Emilie. Ale nie karze jej tak, jak robią to matki, by ją czegoś nauczyć, ale by zwyczajnie utrzeć jej nosa. Dopiero po czasie pewnie dochodzi do wniosku, że nie ma z tego żadnej satysfakcji, i postanawia pomóc córce. Po scenie, gdy Maddy uwodzi Jeana, straciłam do niej resztki szacunku. Gdyby to była przyjaciółka, kuzynka, ciocia, ktokolwiek, ok, być może uznałabym to za na swój sposób słuszne, taki kubeł zimnej wody czasem pomaga. Ale to była matka! Która matka tak robi?

ocenił(a) film na 6
bunnylune

Zgadzam się, końcowa scena nie rehabilituje matki w moich oczach. Oczywiście, że komedię ogląda się bardzo przyjemnie, jak większość francuskich filmów, zwłaszcza z tego gatunku. No i Audrey! Jak dla mnie kwintesencja kobiecego wdzięku, urody i klasy. No i wspaniała aktorka, niemal następczyni swojej niezapomnianej imienniczki, mojej ukochanej Audrey Hepburn. Choć postać Emilie nie polubiłam (zachwycały mnie tylko jej stylizacje :P), pełna infantylnego, dziewczęcego uroku, owszem, ale aż zbyt dziecinna, irytująco naiwna, nieodpowiedzialna, nieprzewidywalna, przez co wpędza siebie i innych w tarapaty. Nie lubię kłamstw, nawet tych białych. Polecam podobny, ale mądrzejszy film z Audrey - "Delikatność".

nikah

No właśnie głowna bohaterka xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones