film

K-9

1989
1h 41m
6,9 13 900
ocen
6,9 10 1 13900
Partnerem policjanta tropiącego handlarzy narkotyków zostaje specjalnie wyszkolony owczarek alzacki. Zobacz pełny opis
K-9 zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Detektyw Dooley ( James Belushi ) od dwóch lat śledzi narkotykowego króla Lymana. Praca policjanta jest coraz bardziej niebezpieczna, a Dooley nie ma partnera. Aby temu zaradzić władze przydzielają mu... rasowego i humorzastego owczarka imieniem Jerry Lee. Wbrew pozorom będą idealną parą.

boxoffice
$78 247 647 na świecie
$43 247 647 w USA
$35 000 000 poza USA
studio
Gordon Company / Universal Pictures
tytuł oryg.
K-9
inne tytuły
W jednej ze scen pies wyrywa policyjne radio. W kolejnym ujęciu trzyma je w pysku obrócone o 180 stopni.
W końcowej scenie, kiedy Dooley (James Belushi) jedzie do Las Vegas w jego okularach słonecznych odbija się kamera i załoga filmu.
Gdy Jerry Lee wychodzi z myjni samochodowej, podchodzi do niego mężczyzna z jednym różowym ręcznikiem i jednym niebieskim. Po zmianie ujęcia ten sam mężczyzna trzyma już dwa różowe ręczniki.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Już klasyk

ocenił(a) film na 7

Świetny film, dużo humoru. Jak pies lusterko wlecze, albo Belushi nie widomego udaje, czy kładzie się na tej lasce na plaży. No i jeszcze sporo akcji, fajne dialogi i klimat 80s. Szkoda, że sequele to dno. Polecam jeszcze film pt.: "Top Dog", tematyka podobna, a w roli głównej Chuck Norris.

śmieczny

ocenił(a) film na 9

Film jak dla mnie rewelacyjny. Dużo dobrego humoru i trochę akcji film można powiedzieć że jest świetny. Film zasługuje na 9/10.

6/10

ocenił(a) film na 6

przyjemne i lekkie kino do obejrzenia na raz; przeważnie filmy z psami czy innymi zwierzakami zalatują tanią komedią, tu jednak tak nie było, zabawny ze świetnym duetem Belushi - psiak
Moja ocena: 6/10

Extra.!

użytkownik usunięty

Ten film jest bardzo śmieszny uśmiałam się do łez :). Psiak i Dooley to zgrana para chociaż się nie dogadują. Bardzo fajny. Polecam :D.

Pies, który grał w filmie tak naprawdę nazywał się Koton. W rzeczywistości także był psem do wyszukiwania narkotyków. Dwa lata po ukończeniu zdjęć do K-9 - 18 listopada 1991 roku - zginął zastrzelony podczas służby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones