film

Kałasznikow

Kalashnikov
2020
1h 50m
6,4 1 087
ocen
6,4 10 1 1087
Mikhail Timofeevich Kalashnikov w wieku 28 lat tworzy legendarną broń AK-47, która do dnia dzisiejszego jest symbolem, broni myśliwskiej naszych czasów. Zobacz pełny opis
Kałasznikow zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Zmarły w 2013 roku Michaił Kałasznikow to w krajach dawnego Związku Radzieckiego (i nie tylko) postać ikoniczna. Skonstruowany przez niego karabinek automatyczny AK-47 to najsłynniejsza broń strzelecka wprowadzona do masowej produkcji po drugiej wojnie światowej. O tym właśnie jak syn chłopa z ałtajskiej wsi (kułaka i zesłańca), mający zaZmarły w 2013 roku Michaił Kałasznikow to w krajach dawnego Związku Radzieckiego (i nie tylko) postać ikoniczna. Skonstruowany przez niego karabinek automatyczny AK-47 to najsłynniejsza broń strzelecka wprowadzona do masowej produkcji po drugiej wojnie światowej. O tym właśnie jak syn chłopa z ałtajskiej wsi (kułaka i zesłańca), mający za sobą jedynie siedmioklasową edukację, przeszedł do historii opowiada dramat Konstantina Busłowa ("Forsa", "Awanturyści"). Nie jest to jednak, wbrew pozorom, klasyczna biografia słynnej postaci; to zamykająca się w kilku latach opowieść o tym, jak nikomu nieznany młody żołnierz Armii Czerwonej, bez doświadczenia i fachowego przygotowania technicznego, wprawia w zdumienie, a ostatecznie pozostawia w pokonanym polu tak cenionych wojskowych inżynierów, jak Wasilij Diegtiariow, Aleksiej Sudajew oraz Fiodor Tokariew. Jego droga na szczyt, co film szczegółowo przedstawia, jest długa i wyboista, lecz najważniejsze, że ostatecznie zakończona sukcesem. Busłow dba o smaczki - nie brakuje więc w "Kałasznikowie" ani wstrząsających obrazów wojny, ani wątku miłosnego; ze wszelkich sił reżyser skupia się też na tym, aby na portrecie głównego bohatera nie znalazła się nawet najmniejsza rysa. I by po seansie już nikt i nigdy nie podważył faktu, że AK-47 to oryginalna konstrukcja Kałasznikowa.

boxoffice
$1 593 464 na świecie
$1 593 464 poza USA
na podstawie
tytuł oryg.
Kalashnikov
inne tytuły
AK47: Kalashnikov Oman
więcej
Michaił Kałasznikow nie mógł spotkać swojego brata Victora jako więźnia w pociągu, ponieważ tamten odzyskał wolność na długo przed wojną.
Scena, w której Kałasznikow przemierza Moskwę ze swoim nowym automatem podczas wojny, jest nierealna. W prawdziwym życiu miał eskortę sił specjalnych, ponieważ nowa broń była tajemnicą.
Konstruktor Alexej Sudaev mówi, że w 1945 roku chce pracować nad nową bronią PPS w Tule. W rzeczywistości ta broń powstała w fabrykach w Leningradzie i Oranienburgu
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie przypuszczałem, że film ten wzbudzi u mnie tak pozytywne emocję. Bardzo ciekawie i lekko przekazana (Mimo wszystko nie nudzi) historia znanego konstruktora. Nawet osoby będące w temacie nie będą narzekać.

Opis...

ocenił(a) film na 6

Co za kiep to napisał, a drugi zatwierdził? "Broń myśliwska" - no chyba, że w sensie dobrze się z nią poluje na ludzi...

Dziś trudno jest znaleźć osobę, która nie zna tego imienia. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak długą i ciernistą ścieżkę przemierzał samouk, aby w wieku 28 lat stworzyć legendarną broń AK-47.
Polski tytuł: "Kałasznikow".

Dźwięk wystrzałów

ocenił(a) film na 7

Zwróciliście uwagę jak podkręcony jest dźwięk w tym filmie?
Volume trzeba ustawić na odpowiednim poziomie aby słyszeć dialogi, natomiast dźwięk wystrzałów jest przy tym oszałamiający.

Przed projekcją lepiej wychylić kilka głębszych, bo historia jest prosta jak budowa cepa. Przewidywalne, łopatologiczne i hurrapariotyczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones