PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271939}
7,0 172
oceny
7,0 10 1 172
Kamataki
powrót do forum filmu Kamataki

Trzeba mu poświęcić trochę uwagi, aby docenić jego zalety. Obejrzeć z uwagą od początku do końca. To dobry wstęp (!) do zrozumienia filozofii, sposobu myślenia ludzi z Dalekiego Wschodu. Sposobu myślenia, który ludzie z Zachodu gdzieś zagubili. A bardzo by nam się przydał...

mr_jedi

Boże mr. Jedi to naprawdę ty? Masz rację świetny film wiele mówiący o filozofii wschodu ale nie ukrywajmy Japonia nie jest tak wspaniała i mistyczna dla kobiet czy ludzi tam mieszkających. Piękny kraj żeby tam pojechać i pobyć ale nie koniecznie mieszkać czy pracować. Zapewne jednak są tacy co by tam czuli się jak w domu.

ocenił(a) film na 9
konradleg

Tak, to ja. :) Wiesz, Japonia to szeroki i skomplikowany temat. Ja się czuję w Japonii jak w domu, ale faktem jest, że nie za bardzo podoba mi się istniejący tam, sztywny system społeczny, tłumiący indywidualizm. Poszukaj w sieci bloga "Japonia oczami fana", staram się tam umieszczać na bieżąco jak najwięcej materiałów dotyczących Japonii. Pozdrawiam serdecznie. :)

mr_jedi

O dzięki puszczę Ci zaproszenie do znajomych ok?

mr_jedi

Dzięki, że tak w ciemno zaakceptowałeś. Ze swojej strony polecił bym Ci "Jiro śni o sushi", wszyscy moi znajomi uważają, że jest to świetny dokument. Mnie oczarował, ma w sobie coś z tego klimatu którym przesiąknięty jest kamataki.

ocenił(a) film na 9
konradleg

Tak, znam, dzięki za rekomendacje. Ale powiem szczerze, że widziałem wiele dokumentów dotyczących Japonii i ten jest, jeśli chodzi o mój ranking, po prostu OK. :)

mr_jedi

No to jak znasz coś lepszego to mógł byś polecić bo na filmwebie to nie tak prosto o takie rekomendacje

ocenił(a) film na 9
konradleg

Hmm, nie przebierając jakoś specjalnie, takie "pierwsze z brzegu", moje ulubione:
- Tokyo-Ga, Wima Wendersa: mogę ten film oglądać w kółko i nigdy mi się nie znudzi, dzięki fantastycznemu klimatowi i pasji twórcy (wspominam o nim w swojej książce), nakręcony w 1985, a wciąż fascynuje.
- Japan: A Story of Love and Hate: fantastyczny dokument nakręcony przez kolesia z BBC o swoim przyjacielu z Japonii, który był milionerem i wszystko stracił, wszystko oprócz przyjaciół; fascynujący obraz Japonii, jakiej się zazwyczaj nie pokazuje, Japonii biednej i sfrustrowanej. Kubeł zimnej wody dla wszystkich miłośników tego kraju, więc trzeba z tym filmem uważać, bo może niekiedy wywołać depresję, gdyż traktuje o człowieku, który w takowej depresji się znajduje. ;)
- Young Yakuza (2007), ciekawy obraz jakuzy z punktu widzenia młodego człowieka, który chce przystąpić do tej organizacji. Unikalne zdjęcia, kręcone podczas rozmów z jednym z bossów jakuzy.
- Ito: kapłan w wielkim mieście: fantastyczny, nastrojowy portret wyjątkowego tokijskiego mnicha, szukającego sensu istnienia i prowadzącego drink bar. Fantastyczne zdjęcia, fantastyczny klimat. Całość kręcona głównie w nocnym Tokio.
- Między Wschodem a Zachodem - seria Jacka Wana, najlepsza polska seria podróżnicza o Japonii, jaka kiedykolwiek została wyemitowana w telewizji polskiej. Oto Japonia, jaka jest naprawdę, oczami polskiego podróżnika.
- No i przy okazji zareklamują również swoją serię filmów: "Japonia oczami fana", którą publikuję w internecie. :)

mr_jedi

Dzięki. Twojego bloga już trochę czytałem. Ciekawy, pewnie trochę pobuszuję i znajdę coś dla siebie. Właśnie zauważyłem tam twoja książkę więc jakoś niedługo pewnie sobie kupię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones