Film

1990 1 godz. 16 min.
6,9 427
ocen
6,9 10 1 427
212
chce zobaczyć
{"id":"6677","linkUrl":"/film/Kanalia-1990-6677","alt":"Kanalia"}
Rosyjski śledczy zostaje zdegradowany po ucieczce młodego bojówkarza PPS z Polski i poprzysięga zemstę.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Łódź, 1905 rok. Wert, młody dowódca bojowego oddziału PPS, po stłumieniu rewolucji potajemnie przedostaje się do Niemiec. Rosyjski śledczy, Jegor Potapowicz Jegorow, przypłaca wymknięcie się Werta degradacją do mało znaczącej funkcji urzędniczej. Przysięga więc zemstę. Po kilku latach poszukiwań odkrywa miejsce pobytu Werta i zwabia go doŁódź, 1905 rok. Wert, młody dowódca bojowego oddziału PPS, po stłumieniu rewolucji potajemnie przedostaje się do Niemiec. Rosyjski śledczy, Jegor Potapowicz Jegorow, przypłaca wymknięcie się Werta degradacją do mało znaczącej funkcji urzędniczej. Przysięga więc zemstę. Po kilku latach poszukiwań odkrywa miejsce pobytu Werta i zwabia go do Łodzi. Nie chce go od razu zabić, ale najpierw złamać, upokorzyć i zastraszyć. Rozpoczyna więc grę ze swoim śmiertelnym wrogiem. (za www.filmpolski.pl)

studio
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSFTviT) / Studio Filmowe Zodiak / Telewizja Polska
tytuł oryg.
Kanalia
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Film słaby. Nie warto psuć oczu.

  Krzypur ocenił(a) film na 3

  Z żalem, ale napiszę: zrypany scenariusz, telenowelowe dialogi, mniej niż nieciekawa tematyka. Wiszniewski poplątał tu politykę, polsko-rosyjską wiadomo co, motyw zemsty, Berlin z Łodzią, a do tego nazwał swojego bohatera (marnego) nazwiskiem swojego operatora. Tego filmu nic i nikt nie ... więcej

 • prośba o remake

  orob_filmweb

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  • 5/10

   MobsterPL ocenił(a) film na 5

   Film bardzo przeciętny, mimo świetnej obsady: Ferency, Linda, Niemczyk, Trzepiecińska. Zawiódł niestety słaby scenariusz, co w efekcie dało dość nudny film o walce dwóch wrogów, którzy od lat toczą bój nie wiadomo o co. Obraz wartościowy jedynie pod względem aktorskim.

  • microkorg

   microkorg

   No dobra a gdziesz mógłby go obejrzeć aby tak strwierdzić?