PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=440586}

Kanibale

Frontière(s)
5,6 13 781
ocen
5,6 10 1 13781
4,0 5
ocen krytyków
Kanibale
powrót do forum filmu Kanibale

Spodziewałem się zobaczyć ciekawy horror czytając wcześniej kilka pozytywnych opinii na temat tego filmu. Film w rzeczywistości jest typowym thrillerem slasherem - tzn. co chwilę pada kolejna osoba z początkowej grupki znajomych. W filmie dodano tło "młodych rewolucjonistów - złych i odważnych", zupełnie niepotrzebnie, jeśli już robić slasher to od początku do końca w jednej konwencji. Film ogląda się całkiem przyjemnie mniej więcej do połowy, kiedy to jeszcze nie wiadomo do końca o co chodzi, kto morduje i dlaczego. Gdy później dowiedziałem się, że główny sadysta jest nazistą zachciało mi się śmiać... połączenie hitleryzmu i nienawiści do żydów z horrorem/thrillerem nigdy nie wychodzi, chyba, że jest to zrobione jak w Dead Snow (norweski horror komediowy). Wszyscy bohaterowie filmu, którzy później są eliminowani w mniej lub bardziej efektowny sposób są żałośni, takie typowe cwaniaczki, które lubią dużo mówić a mało robić. Kiedy już przychodzi do wymiany ciosów i walki o życie jęczą żałośnie i drą japy w niebogłosy. Są niesamowicie tępi i nieostrożni. W filmie panuje niesamowity chaos, nic tu nie jest poukładane. Nie polecam tego filmu po całości, tak jak napisałem wcześniej pierwsza połowa zapowiada się ciekawie, ale później rzygać się chce po prostu oglądając tą kaszanę.

radeso

Zgadzam sie. Dla mnie tez 3/10. Nie lubie takich gownianych filmow !!!!!!!! P;)

ocenił(a) film na 6
radeso

jak nic nie mający wspolnego z horrorem - o czym ty piszesz? Przeciez to klasyczny Backwoods-Horror-Slasher, ktory powstał z myslą, by połączyć film polityczny z estetyką filmów terroru z lat 70-ych i 80-ych. Film jest pod silnym wpływem amerykańskich Backwoods Slasherfilmow jak Teksańska masakra piłą mechaniczną z 1974 r., a jej remake z 2003 Michaela Baya, pod tym samym tytulem. Chociaż ostre skutki przemocy przypominają amerykańskie filmy jak Hostel i Saw, Gens podkreslil, ze nie miały one na Frontiere(s) wpływu, gdyz jego scenariusz zostal ukończony juz w 2002 roku. Oczywiscie nie nalezy tez zapomniec, ze Frontier(s) to film, który rowniez plynie na fali francuskich horrorow takich jak High Tension, Martyrs i Inside lecz w przeciwienstwie do nich moim zdaniem nie potrafi nadac zadnych nowych akcentow - jest przecietny. I to w sumie wszystko, co nadaje sie na jego temat powiedziec.. Bez podania nazw tych innych filmow - byloby to naprawde niezbyt wiele... No co? Kazdy przeciez orze, jak moze, nie? ;D

ocenił(a) film na 6
radeso

W wiekszosci jestem zmuszony się zgodzić. Horror to raczej to nie jest, bo w ogóle nie straszy i brak tam jakiegokolwiek napięcia. Niestety nie jest to również komedia, a być powinna (same pomysły fabularne - kanibale naziści, toż to świetny materiał na komedię), i na pewno wtedy poszedłby od razu parę oczek w górę. Trudno to jakoś konkretnie sklasyfikować. Ale jednak nie nudzi, no i przede wszystkim świetny warsztat w kategorii gore. Zatem moja ostateczna ocena nie jest aż tak niska.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones