PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490108}

Kapitalizm, moja miłość

Capitalism: A Love Story
6,7 2 838
ocen
6,7 10 1 2838
Kapitalizm, moja miłość
powrót do forum filmu Kapitalizm, moja miłość

Kapitalizm.

ocenił(a) film na 1

Polecam wszystkim przyswojenie sobie tej krótkiej wypowiedzi Miltona Friedmana http://www.youtube.com/watch?v=r_JTerVMPq8&feature=related
To wręcz zadziwiające jak ponad godzinny bełkot socjalisty można obalić 5 minutowym monologiem specjalisty.
A jeszcze jedno: w wolnym rynku - głupi leń zawsze będzie biedny i dobrze - pełni on bardzo ważną rolę edukacyjną. Powinno się pokazywać takich dzieciom mówić tacy będziecie jak nie będziecie się starać. Natomiast mądry leń lub pracowity głupek mają w kapitalizmie bardzo dobrze, a człowiek mądry i pracowity ma wręcz wspaniale. W socjalizmie to jaki jest człowiek jest nie ważne, ważne czy jest urzędnikiem lub czy zna jakiegoś.
Zadziwiające w tym filmie jest to że Moore twierdzi że w USA panuję wolny rynek :) Chyba nie słyszał o instytucji zwanej FED służącej do manipulacji tym rynkiem, o żadnej wolności nie może być tutaj mowy.
I jeszcze czerpiąc z wypowiedzi Friedmana dlaczego ludzie migrowali do USA w XIX wieku ? Dlatego że był tam wolny rynek, który dawał szanse wyjścia z biedy. Dlaczego najzdolniejsi ludzie w socjalistycznych krajach (np. w Szwecji) uciekają do USA ? Co prawda aktualnie w USA nie ma wolnego rynku (z tego wynikają wszystkie przedstawione w filmie problemy) ale jest dużo "wolniejszy" niż w Europie.

ocenił(a) film na 1
Shimada

http://www.youtube.com/watch?v=14uMNGLI40o&feature=related Jeszcze jedna wypowiedź mistrza pasująca do tego "dokumentu".

ocenił(a) film na 10
Shimada

Friedman? Wybacz, ale wybrałaś w tych linkach najgorsze z jego ogólnie znanych wypowiedzi. W sumie tak to wychodzi jak się próbuję wcisnąć ludziom kit, nawet taki stary doświadczony żyd nie dał rady.

ocenił(a) film na 1
duende_2

Czekam na jakieś merytoryczne zarzuty. W sumie nie wiem czy istnieją takowe bo historia pokazała dobitnie czym się kończy socjalizm a czym kapitalizm.

ocenił(a) film na 10
Shimada

Nie chce tu wyjść na to że bronie leninizmu, ale zauważ jakie ambicje miał kapitalizm, a jakie socjalizm. To, że coś co tylko ty i tobie podobni nazywacie socjalizmem zostało pokonane i zaszczute nie jest dowodem niewydolności, tylko pomimo wszystko o wiele większych zadań jakie przed sobą te ustroje stawiały. Zresztą PRL jaki był taki był, ale wiesz mi że gdyby nie ona to połowa Polaków nie robiła by w dzieciństwie kupki do WC. A potem przyszła Solidarność. I co? Nawet morderców z ZOMO nie potrafili przed sąd postawić.

ocenił(a) film na 1
duende_2

Ambicje socjalizmu były przede wszystkim NIEREALNE. Zakładały wprowadzenie równości za pomocą wspaniałych i zawsze uczciwych urzędników. Tymczasem nie ma dwóch równych sobie ludzi, ludzie mają prawo do bycia nierównymi.

"A potem przyszła Solidarność. I co? Nawet morderców z ZOMO nie potrafili przed sąd postawić."

W Polsce po odejściu komunizmu zmienił się jedynie typ socjalizmu.

Wiem że pewnie będzie to zarzut w stosunku do mnie że nie wypowiadam się sam a posiłkuję się linkami do wypowiedzi innych. Ale bądźmy szczerzy jestem tylko "anonimowym idiotą forumowym" któremu na pewno nikt nie uwierzy, tak więc jeśli chcę kogoś przekonać pokazuję mu kto mnie przekonał.

O socjalizmie i nierealności jego założeń :
http://www.youtube.com/watch?v=f4Iz6xhfydo&feature=related

Shimada

ja powiem tak: sram na sprawy socjalizm / kapitalizm. tylko dlaczego ten koleś (Moore) nadużywa słowa kapitalizm, tak jakby w ogóle nie wiedział co ono oznacza? ten dokument, jeśli lewicowe grono się z nim utożsamia, ja utożsamiam się z prawą stroną, bo przynajmniej podjęcie rozmowy mi przysługuje.

nicco16

aha, to że ktoś wyzyskuje kogoś, to w mojej opinii zwykłe ku.est.o, a nie "zły" kapitalizm, który tylko roluje bogate szuje. Nic bardziej mylnego.

ocenił(a) film na 9
Shimada

pochwalasz więc wykorzystywanie czyjejś niewiedzy/braku doświadczenia przez ludzi mądrych,cwanych i "pracowitych" w celu odniesiena korzyści ??? SZACUN DLA CIEBIE !!!!

ocenił(a) film na 1
belzi_filmweb

Pomyłka kolego - w socjalizmie jedne grupy społeczne żyją na koszt innych. W kapitalizmie każdy żyje na własny koszt.

Zabawna historia z morałem dla Ciebie:
http://www.youtube.com/watch?v=DuCgpOgkZ0g

belzi_filmweb

BEIZI - a dlaczego człowiek mądry i cwany ma nie wykorzystać takiego faktu? Nie ma równości.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones