film

Kapitalizm, moja miłość

Capitalism: A Love Story
2009
2h 7m
6,7 2 838
ocen
6,7 10 1 2838
5,0 3
oceny krytyków
Dokument ukazuje amerykańską miłość do kapitalizmu i jej skutki. Zobacz pełny opis
Kapitalizm, moja miłość zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Kapitalizm, moja miłość
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T12:10:56 https://fwcdn.pl/webv/18/48/21848/thumbnail.21848.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/208/490108/capitalism__a_love_story___trailer__hd_.vp9.1080p.webm

Michael Moore z typową dla siebie przenikliwością, pasją i odwagą patrzy w oczy nieszczęściu, które dotknęło jego rodaków. Pyta, jak wysoką cenę Ameryka płaci za swoją miłość do kapitalizmu, za afekt, który kiedyś - stanowiąc budulec słynnego "amerykańskiego snu" - wydawał się tak niewinny. Dziś ów sen staje się koszmarem.Michael Moore z typową dla siebie przenikliwością, pasją i odwagą patrzy w oczy nieszczęściu, które dotknęło jego rodaków. Pyta, jak wysoką cenę Ameryka płaci za swoją miłość do kapitalizmu, za afekt, który kiedyś - stanowiąc budulec słynnego "amerykańskiego snu" - wydawał się tak niewinny. Dziś ów sen staje się koszmarem. Najbardziej osobisty film Moora, jego opus magnum, jest niczym reakcja bezwarunkowa. Dedykowany zwykłym ludziom, których życie legło w gruzach, został poświęcony globalnemu kryzysowi, druzgocącemu wpływowi wielkich korporacji na życie obywateli na całym świecie. Moore nie waha się użyć mocnych słów: kapitalizm to zło, a zła nie można regulować, musimy je wyeliminować i zastąpić systemem, który jest dobry dla wszystkich, na tym polega demokracja ? mówi autor. Zło według Moore'a reprezentują korporacje, fundusze powiernicze, które uprawiają hazard za pieniądze inwestorów. Reżyser pokazuje niebezpieczeństwo tkwiące w bliskiej relacji świata finansów i polityki. Zachęty, by zwykli Amerykanie kupowali domy na kredyt, manipulacje wielkich korporacji ? to wszystko doprowadziło do kryzysu, a w jego wyniku do bezrobocia.

boxoffice
$17 436 509 na świecie
$14 363 397 w USA
$3 073 112 poza USA
budżet
$20 000 000
studio
Overture Films (przedstawia) / Paramount Vantage (przedstawia) / Dog Eat Dog Films (produkcja) / więcej
tytuł oryg.
Capitalism: A Love Story
inne tytuły
The New Movie USA
więcej
Film nakręcono we Flint, Detroit (Michigan, USA), Chicago, Peoria (Illinois, USA), Cambridge (Massachusetts, USA), Lexington (Karolina Południowa, USA), Miami (Floryda, USA), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii, USA) i Wilkes-Barre (Pensylwania, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Tytuł zmienić na Wall-Street Government: A True Story - wtedy będzie adekwatny do treści filmu. Kapitalizm w Stanach nie istnieje, dlatego nie może być wrogiem. To wina oligarchii finansowej żerującej na gospodarce, która coś realnie wytwarza. Poprzez spekulacje tworzą papierowe zyski, za które zwykli ludzie muszą...

więcej

Dla wszystkich wątpiących w inteligencje kapitalistów.
Ale nie przejmujcie się, Einstein to idiota, nie to co światowej sławy intelektualista niejaki
korwin

Czy jest wskazane, aby ktoś nie będący ekspertem w kwestiach gospodarczych i
społecznych wyrażał poglądy na temat socjalizmu? Z kilku powodów uważam, że...

więcej

Kapitalizm niby taki piękny, jak każdy tu pisze w komentarzach, a jakoś w Norwegii która ma wiele z socjalizmu żyje się obecnie najlepiej.

ZNAKOMITY!

ocenił(a) film na 7

chociaż nie lubię gościa to Capitalism... jest naprawdę dobry.

Przemowa uwielbianego w Polsce prezydenta-elekta Reagana i skarcenie go przez "lokaja" - piękne. Tych ujęć nie zobaczycie w politycznie poprawnej TV.

Przeróbka scen z Jezusem - piękne!
Który z was "Katolików" nie zgodzi się z Chrystusem?

Strajki...

więcej

Monarchia to pomyłka! Pozostaje wierzyć w polski ZUS tylko!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones