PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490108}

Kapitalizm, moja miłość

Capitalism: A Love Story
6,7 2 838
ocen
6,7 10 1 2838
Kapitalizm, moja miłość
powrót do forum filmu Kapitalizm, moja miłość

Redakcja kultury TVP 2

ocenił(a) film na 10

ciekaw co o filmie i jego wymowie będą mieli do powiedzenia mainstreamowi - niezależni z
programu Redakcja kultury na dwójce.


ocenił(a) film na 1
duende_2

No bardzo ciekawe zwłaszcza że film krytykuje czegoś czego nie ma, a więc kapitalizm w USA. Szkoda że wolnego rynku w tym kraju to nie pamiętają najstarsi Indianie :)

Myślę że problemu kapitalizm vs socjalizm najlepiej nie owijać w bawełnę i nazywać go po imieniu a więc wolność vs kontrola.

Shimada

To jak się nazywa ów system jest mało ważne. Najważniejsze jest to ze wszyscy się na nim wzorują, a Polacy aż kwiczą słysząc o kapitalizmie w USA. Od dawien dawna był on wzorcem dla przemian w Polsce.

ocenił(a) film na 1
woj_2

Z tego co wiem to w Polsce 80 % budżetu idzie na ubezpieczenia społeczne, czyli tzw dotowanie jednych obywateli kosztem drugich. Coś takiego nie dość że jest rasistowskie to nie ma nic wspólnego z kapitalizmem czy wolnym rynkiem. W kapitalizmie wydatki na ubezpieczenia społeczne wynoszą 0 % - nikt nie bawi się w Janosika.

Efektem tego jest to że przeciętny Polak pracuję od stycznia do czerwca na podatki (a więc na nierobów i urzędników) a dopiero później na siebie. Tak więc można powiedzieć że to co teraz mamy to ogólnopaństwowa pańszczyzna nie żaden wolny kraj - w wolnym kraju obywatel sam decyduje co robi ze swoją pensją, jeśli pomaga potrzebującym to dobrowolnie nie pod przymusem strażnika obozowego (czyt. urzędnika).

Na szczęście cały ten system jest bardzo kosztowny i niedługo upadnie z powodu akumulacji długów co mnie bardzo cieszy.

ocenił(a) film na 1
woj_2

Dodam jeszcze że o kapitalizmie w kontekście Polski bardzo trudno mówić skoro w sejmie mamy 4 partie socjalistyczne i ani jednej wolnościowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones