PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99149}

Kapitan Ameryka

Captain America
4,6 3 089
ocen
4,6 10 1 3089
6,0 2
oceny krytyków
Kapitan Ameryka
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka

Ten film jest nie tyle denny, co wręcz kuriozalny. Szczęka mi opadała, jak oglądałem kolejne bzdury serwowane przez twórców. Cały film ma logikę gorszą niż niejedna kreskówka. Przykład - przyczepiają Kapitana do rakiety (heh), potem w locie nasz bohater zmienia tor lotu tejże (heheh), a na sam koniec dzieciak pstryka lecącemu wraz z pociskiem z dużą prędkością Kapitanowi idealną fotkę (heheheh). Ciąg dalszy to wbicie się w lód, zamrożenie i rozmrożenie po 50 latach, jakby nigdy nic :) Rozbawiła mnie też organizacja Czerwonej Czaszki, czyli źródło wszelkiego zła, ktore nie odpowiada chyba tylko za trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz :> Nie dość, że scenariusz bzdurny, to jeszcze bohaterowie zachowują się co najmniej irracjonalnie. Najbardziej rozwaliła mnie scena, w której Kapitan razem z dziennikarzem jadą samochodem. W pewnym Cap wysiada, idzie w druga stronę bez słowa, dziennikarz go goni... i w tym momencie Cap robi głupawą minę, czai się i biegnie z powrotem do samochodu. Tak więc był to "sprytny" plan na pozbycie się dziennikarza i zabranie mu auta... To dorośli ludzie, czy dzieci z przedszkola? Do kogo twórcy skierowali ten film, do neandertalczyków? O aktorstwie nawet nie ma co wspominać, bo przez cały film leży i nawet na chwile się nie podnosi.

Banał, kicz, żenada. Jeden z najbardziej kuriozalnych filmów, jakie kiedykolwiek powstały. Cytując Angry Video Game Nerda: What were they thinking????

Chan_Ka_Kui

ale chyba orientujesz się, że to jest na podstawie komiksu? ;)

loc_dog

Co z tego, że na popdstwie komiksu? To automatycznie usprawiedliwa jego bzdury i kuriozalne sekwencje? Batman czy Iron Man to też adaptacje komiksów, a jakoś zrobiono je fajnie, składnie i z pomysłem.

Chan_Ka_Kui

no faktycznie, Batman i Ironman aż zioną logiką i dopracowanymi scenami :) hehe

użytkownik usunięty
Chan_Ka_Kui

KOLEGO ALE BATMAN I IRON MAN TO SĄ O WIELE NOWSZE FILMY WIĘC PORÓWNANIE ICH JEST TROSZKĘ NIE NA MIEJSCU A UŻYWAJĄC TAKICH ARGUMENTÓW JAK TO, ŻE KTOŚ LECĄCY PRZYPIĘTY DO RAKIETY ZMIENIA JEJ LOT LUB ŻE DZIECIAK ROBI ZDJĘCIE IDEALNE RAKIECIE LECĄCEJ Z TAKĄ SZYBKOŚCIĄ JEST ZABAWNE I BEZSENSOWNE Z TWOJEJ STRONY. CZEPIASZ SIĘ TAKICH PARADOKSÓW FILMU Z PRZED 19 LAT. A NIE POMYŚLAŁEŚ, ŻE SAMA HISTORYJKA JEST NIE REALNA WIĘC JAK NIE DZIWI CIĘ POSTAĆ Z SUPER MOCAMI A DZIWI CIĘ TAKA BŁAHOSTKA TO SORRY:) KOLEGA MA RACJE JEŚLI UWAŻASZ ŻE W OBU PODANYCH FILMACH JEST WSZYSTKO POPRAWNE I EXTRA TO TYM BARDZIEJ WSPÓŁCZUJE...:) MÓGŁ BYM PODAĆ WIELE BŁĘDÓW ALE W TEGO RODZAJU FILMACH NIE DA SIĘ TEGO PRZESKOCZYĆ W CAŁOŚCI...

Chyba mnie nie zrozumieliście. Gdzie ja napisałem, że Batman i Iron Man były megalogiczne?:> Były to świetne ekranizacje nierealistycznych komiksów. Nie wymagałem od Kapitana Ameryki realistycznego dramatu, bo to komiks, ale na Boga, sekwencje, które opisuję wołają o pomstę do nieba. I nie ma tu nic do rzeczy data powstania filmu, bo Batman Burtona był również z 1989 r., a był świetny. A te sceny z rakietą czy zdjęciem to się nadają do jakiejś jajcarskiej kreskówki (niczego nie ujmując kreskówkom), a nie do aktorskiego filmu pełnometrażowego. No chyba, że ten film byłby produkcją typu Bułgarskiego Pościkku tudzież Suma Tak Zwanego Olimpijczyka. Wtedy miałoby to sens. W filmie "Kapitan Ameryka" nie ma i tej wersji zamierzam się trzymać.

użytkownik usunięty
Chan_Ka_Kui

A to że superman PO założeniu okularów i przeczesaniu włosów jest już nierozpoznawalny dla wszystkich jest dla ciebie normalne albo to ze wynalazca w jaskini z kilku części robi sobie mechaniczne serce i zbroje latającego i strzelającego robota. To są komiksy i do takich nierealnych rzeczy nie ma się co przypieprzać to są Bajki a Kapitan Ameryka był zrobiony w konwencji komediowej z Stąd taka paranoja kiedyś nie wymagało kino aż tak dużo jak w czasach obecnych i Batman Burtona też ma wiele głupkowatych scen które aż człowiek mógł się za głowę chwycić ale jeśli ktoś patrzy na to jak na bajkę przeniesioną w Aktorskie dzieło nie przyczepia się do takich Detali.... Twoje zdanie szanuje ale wydaje mi się, że czepianie się takich szczegółów w takim starym filmie jest nie na miejscu

ocenił(a) film na 7

Nie rozumiem w ogóle czemu akurat koszmarne kuriozum ja film wspominam bardzo miło i ciepło mój najlepszy film z dzieciństwa oglądałam go na video z bratem a czerwona czaszka super przerażająca postać. Nie powinieneś tak surowo oceniać tego filmu w końcu z roku 1990 wiadomo wtedy inaczej robili filmy. A jeśli chodzi o Batmana to go też go lubię ale batman to batman a Kapitan Ameryka jest jeden :) Mam nadzieje, że nowa wersja Kapitana Ameryki będzie ciekawa :)

Mela0203

A co tu ma do rzeczy rok w którym robiono film? 1990 był całkiem niedawno. Po prostu ten film to niskobudżetowa produkcja Cannona, autorstwa reżysera który ma na koncie podobne kaszany. Rok produkcji nie ma na to wpływu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones