PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726490}

Kapitan Marvel

Captain Marvel
6,7 109 071
ocen
6,7 10 1 109071
6,4 40
ocen krytyków
Kapitan Marvel
powrót do forum filmu Kapitan Marvel

Zastanawiało mnie jeszcze przed obejrzeniem filmu, gdzie się podziewała przez te wszystkie lata. Sądziłem, że sensowniej to wyjaśnią. Skoro Fury o niej wiedział to wezwałby ją wcześniej. Przecież oczywiste jest że przyzwali by ją kiedy zagrożenie z kosmosu było wielkie już dużo wcześniej np. Thor 1, Avengers 1, Thor 2, Avengers 2, Avengers 3.
Ten pager powinien być użyty wcześniej. Nie wiem dlaczego nie wymyślili lepszego rozwiązania?

ocenił(a) film na 6
Alex_Tyler

Ponieważ tak chciał reżyser.

ocenił(a) film na 6
emqbro

WOW, cóż za inteligentna odpowiedź...
W ten sposób można obronić nawet gnioty typu Kac Wawa. Ja jako widz oczekuję jakiejś logiki w filmie, aby wszystko miało ręce i nogi.

Alex_Tyler

Już tłumaczę - w pierwszej części Thora sytuacja rozwiązała się dość szybko, więc nie było takiej potrzeby. A później do obrony zostali powołani Avengersi i nie było również potrzeby jej wzywać. Radzili sobie z zagrożeniami aż do Infinity War. Fury nie wezwał jej wcześniej, bo zwyczajnie nie wiedział co się dokładnie dzieje. Pierwszy próba ataku została odparta, więc znowu nie było potrzeby ją wzywać, a druga bitwa toczyła się w Wakandzie. W scenie po napisach jest mowa o tym, że nie mogą skontaktować się ze Starkiem, a z Wakandy mają takie same odczyty, jak ze wcześniejszego ataku, tylko 10 razy większe. I chwilę później ludzie zaczynają znikać, więc skoro nie ma Avengersów, coś się stało w Wakandzie i nagle ludzie obracają się w pył, to logiczne, że sytuacja jest kryzysowa, więc wezwał Kapitan Marvel.

ocenił(a) film na 6
aoiHane

No wiesz. Przy Thorze może było i szybko Jednak to była pierwsza taka inwazja od 1995 roku, więc Fury pewnie by ją wezwał, gdyby nie to że w momencie Thora nie było planów filmu o CM.

W Avengers 1 była rozwałka na całego, zniszczono pół manhattanu i byli już w pewnym momencie na przegranej pozycji. Zatem to była oczywista sytuacja, zeby ja wezwać. podobnie z Ultronem. W Infinity War też na początku jest walka w Nowym Jorku. Widać wielki statek. Nie mogłoby to umknąć Furemu.

Moim zdaniem powinni jakoś to bardziej logicznie wyjaśnić teraz. Np. Kree ją złapali i zahibernowali. Dopiero niedawno się jaokoś uwolniła itp.

Alex_Tyler

Chyba trochę na siłę szukasz problemu :) Kevin Feige wypowiadał się tak w temacie - "Mogę to ująć na dwa sposoby. Powiedziała, żeby wezwał ją tylko w przypadku prawdziwego zagrożenia, tak? Poza tym, skąd wiemy, że wcześniej jej nie wezwał? Mogliśmy nie widzieć jak wciska przycisk, ale to nie znaczy, że tego nie zrobił" (tłumaczenie z jakiegoś polskiego serwisu, jak potrzebujesz po angielsku, to poszukam).

ocenił(a) film na 6
Alex_Tyler

To nie inteligentna odpowiedź, tylko sarkazm.

Czy jak się pojawi nowa postać za 2, 5 czy 6 lat, której origin będzie w 80s/90s/whatever to czy też zapytasz gdzie była przez te lata?

Dopiero niedawno wystartowali z tą postacią, musieli ją jakoś wpleść w Avengers i zrobili to w taki sposób jaki widzałeś w filmie CM.

Irytuje mnie takie drążenie typu "a gdzie wtedy była, dlaczego nie wezwali wcześniej" etc.

ocenił(a) film na 6
emqbro

Z mojej strony też był sarkazm.

Nadal nie rozumiesz - niech sobie robią origin, ale żeby to miało sens. Mieliśmy origin Czarnej Pantery, Dr Strange, Spider-Mana z ostatnich. Jednak 2 osotanie miały origin na bieżąco, więc nie ma co się czepiać. Ale Czarną Panterę logiczniej rozwiązali. łatwiej mi było kupić śpiewkę że Wakanda żyła w ukryciu i nikt o tym nie wiedział, niż to że tak potężna postać jak CM nie została wezwana wobec kilku inwazji kosmitów i Ultrona gdzie zniszczono wiele miast.

pisali długo scenariusz to mogli coś wymyślić np. że gdzieś została zahibernowana a Fury o tym nie wiedział itp. Jest wiele możliwości.

ocenił(a) film na 6
Alex_Tyler

Nie dogodzisz wszystkim - mi brak CM odpowiadał i "kupuję" opowiedzianą historię z pager'em. Zawsze mogłaby to być inna historia - lepsza lub gorsza, ale zawsze znajdzie się ktoś kto ją polubi, jak i ktoś kto nią pogardzi. Avengers i spółka to jest kino rozrywkowe, bohaterskie - nie ma co się spodziewać przepięknych, głębokich i zakręconych historii.

Poza tym - nie wiemy co przez ten cały czas działo się u CM :) może jednak tak była jakaś grubsza sprawa etc (może się kiedyś dowiemy).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones