PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 221 961
ocen
6,8 10 1 221961
5,5 32
oceny krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Nie widziałem "Katynia" w kinie, ale gdy po raz pierwszy obejrzałem ten film u znajomych, zaobserwowałem, że:
- w gabinecie pani dyrektor najpierw wisi obraz Bieruta, a potem PRLowskie godło (ta wpadka jest nawet opisana w Ciekawostkach) - w wersji dostępnej np. na YT od 01:25:14 cały czas wisi Bierut
- odgłosy wystrzałów z rosyjskich pistoletów przypominały zabawki kupowane na odpuście, a z głów polskich żołnierzy praktycznie nie lała się krew... W wersji obecnie powszechnie dostępnej poprawiono odgłosy wystrzałów i dodano więcej krwi
- najważniejsza zmiana: pod koniec filmu słyszymy narrację Żmijewskiego. W wersji, którą widziałem u znajomych, jego głos był "chory", "przeziębiony", aktor mówił z wielkim wysiłkiem (jego bohater w istocie był schorowany, skarżył się na ból nerek); natomiast w obecnej wersji głos aktora jest zdrowy, niemal beznamiętny

Mam też wrażenie, że niektóre dialogi zostały poprawione w postprodukcji, inaczej pamiętam głos zwłaszcza dyrektorki, granej przez Agnieszką Glińską. Być może nagrała ona swoje kwestie od nowa.

Czy ktoś z Was spotkał się z "moją" wersją?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones