PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=700738}

Kieł

Tusk
4,6 9 065
ocen
4,6 10 1 9065
5,4 5
ocen krytyków
Kieł
powrót do forum filmu Kieł

Zacznę od tego że nie wiedziałem nic o genezie filmu i o tym podcaście Smitha i (o Boże wiem że to strasznie głupie) wierzyłem że to w jakimś małym stopniu mogło wydarzyć się naprawdę. Serio jakbym wiedział, że Smith po prostu robi sobie jaja (chociaż można było to w wielu scenach samemu wyczaić np. ostatnia scena,która już pozostawiła mnie bez żadnych wątpliwości) to bym na pewno inaczej odebrał ten film. Jednak trzeba przyznać, że do momentu pojawienia się Deppa oraz pierwszym pokazaniu morsa film naprawdę trzymał w napięciu i był dość znośny. Potem jednak na zmianę budził obrzydzenie i zażenowanie głupawymi dowcipami postaci Deppa. I od razu gdy wyskoczyły to powiedziałem do siebie właśnie "co ja właśnie k*rwa obejrzałem? "Jednak jakby to potraktować jako film,który Smith chciał po prostu zrobić dla beki (napisy końcowe) to nie jest wcale tak tragicznie.

Możecie się podzielić Waszymi opiniami na temat "Tusk" w odpowiedziach :D

kabbail

Sam plakat dużo mówi o tym dziele :D

kabbail

Miałem takie samo wrażenie, do połowy zapowiadało się ok, ale potem to była już tylko parodia. Dziwię się, że Depp w tym zagrał. W ogóle obsada nie była zła, cóż powinni dodać do gatunku parodia.

kabbail

Tuska.

użytkownik usunięty
kabbail

Tak, jako groteska film nawet się broni.

ocenił(a) film na 1
kabbail

No ja mam takie same odczucia właśnie. Nic wcześniej o tym filmie nie czytałem więc myślałem, że to zwykły horror i do połowy filmu było całkiem spoko. Film był trochę zabawny ale też trzymał w napięciu. Howard Howe był jak taki rasowy psychol. Ale im dalej tym było już tylko gorzej... Depp w ogóle nie przypominał samego siebie. Jak dla mnie to ta rola nic do filmu zbytnio nie wniosła. Dużo lania z kanadyjczyków które tylko amerykanie zrozumieją co mnie mocna irytowało. Ani to śmieszne nie było i jeszcze jak by ten film był zrobiony na poważnie ale w takiej konwencji z groteskowymi dodatkami to byłoby spoko. Ja się jak debil do końca łudziłem, że oni tego kolesia wyciągną z tego kostiumu i wszystko się skończy jakoś normalnie ale końcówka to jakaś rzeźnia po całości i wtedy dopiero dotarło do mnie, że to od początku jest groteska i nic więcej. Szczerze nie wiem co to miało być. Nawet jeżeli ten film miał być dla beki to ja nie wiem ale mnie takie coś nie śmieszy totalnie. Podsumowując: Jeżeli byłby to horror z elementami groteski to broniłby się po całości i wgniatałby w fotel a tak to wybada strasznie mizernie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones