PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6739}

Kika

7,2 14 482
oceny
7,2 10 1 14482
7,2 5
ocen krytyków
Kika
powrót do forum filmu Kika

Almodovarowy...

ocenił(a) film na 7

i to bardziej niż każdy inny. Groteska, wariacje, barok, kicz, pozorna wulgarność, bezpretensjonalność i bezpruderyjność. Coś pięknego, dawno się tak nie uśmiałam. Nawet gdy momentami robiło się dość poważnie, natychmiast pojawiała się główna bohaterka by ponownie wprowadzić klimat absurdu - scena 'budzenia się' nieboszczyka, gwałtu - niemalże wszystkie z udziałem Kiki to perełki. Trzeba jednak podejść do tego ze sporym przymrużeniem oka, większym niż przy innym filmach reżysera.

ocenił(a) film na 8
akvarko

przed obejrzenienm tego film czytalam sobie jego recenzje i wypowiedzi uzytkownikow filmwebu na jego temat. w tym Twoja, ktora dodala mi otuchy po tych wszystkich "dretwy" "banal" "kicha" ;P;P
obejrzalam, postawialam 8/10 co u mnie znaczy to co znaczy czyli "bardzo dobry" i pozostaje mi powiedziec tylko, ze masz racje. co do almodovarosci, groteski, kiczu, pozornej wulgarnosci, absurdu..a scena gwaltu jest swietna :D:D

ocenił(a) film na 10
akvarko

nareszcie ktoś kto potrafi docenić kunszt Almodovara! moim zdaniem Kika jest jednym z lepszych jego filmów: barwnym, absurdalnym, przepełnionym dużą dozą abstrakcji,a co najważniejsze nieprzewidywalnym! to Almodovar w pełnej krasie - kiczowaty i szokujący:)tak tak film z pewnością almodovarowy:)

ocenił(a) film na 7
Tatiana_3

Oj, myślę, że nie tylko ja ten film doceniłam c: Podobał mi się bardzo, chociaż szczerze przyznam, że zdecydowanie bardziej lubię jego dramatyczne filmy. Peawda - Kika była rewelacyjna, ale bardziej ubóstwiam Almodovara w wersjach mniej komicznych c: pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Tatiana_3

moim zdaniem jednym z gorszych :)
świetny jest scenariusz, fakt poziom mistrzowski, chyba najśmieszniejszy film Pedra, choć wolę humor z "Volver" czy "Wszystko o...".
momentami głupawy. i tyle z mojej strony - warto, ale nie tak znów za wszelką cenę...

użytkownik usunięty
akvarko

otóż i to. Kika to żywy absurd, który towarzyszy wszystkiemu i wszystkim. Nie wiem czemu tak późno sięgnęłam po jedno z pierwszych dzieł Almodovara, bo przecież to tu wykluł się ten klimat groteski, pastiszu, kiczu i braku granicy,który mami nas do dziś w każdym kolejnym filmie."Kika"to obowiązkowa lektura dla każdego śledzącego twórczość Pedro A.

ocenił(a) film na 7

Ciekawe, wasze komentarze informują mnie że film klimatem może mi się spodobać.
Dziś postaram się go obejrzeć,niestety leci na polsacie(no tak.. reklamy przerywane są co jakiś czas filmem :( ).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones