PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479923}
7,2 461
ocen
7,2 10 1 461
Kimdzongilia kwiat Kim Dzongila
powrót do forum filmu Kimdzongilia - kwiat Kim Dzongila

Może być !

ocenił(a) film na 4

Opis:Korea Północna jest uważana za najbardziej izolowany kraj na świecie. Film przedstawia ludzi, którym udało się uciec z tego kraju w latach 1992-2006. Zawiera również wiele informacji i unikatowych materiałów dokumentalnych, obrazujących przeszłość i obecną sytuację w Korei Północnej, która od 60 lat znajduje się pod panowaniem Dynastii Kim.
Film nagrodzony na Sundance Film Festival 2009. Korea Północna to jeden z najbardziej odizolowanych krajów na świecie. Od 60 lat obywatele tego państwa żyją w reżimie totalitarnym kontrolującym w pełni wszelkie informacje docierające do nich i wychodzące poza granice kraju. Panuje kult jednostki. Jego podmiotami są Kim Il Sung i jego syn, Kim Dzongil. W 46 urodziny Kim Dzongila powstała czerwona hybryda begonii, którą nazwano Kimdzongilia. Kwiat jest symbolem mądrości, wiedzy, miłości, sprawiedliwości i pokoju.
Film nazwano od rzadko spotykanej rośliny. Przedstawia niecodzienne losy osób, które przeżyły obozy koncentracyjne w Korei Północnej, wszechobecny głód i nieludzkie represje. Wszystkie wywiady nagrano w samej Korei Północnej. Filmowa spowiedź bohaterów filmu przeplatana jest archiwalnymi ujęciami z koreańskich filmów propagandowych oraz oryginalnymi zdjęciami ukazującymi realia życia w tym kraju.
Kimdzongilia to zapis złudzeń, jakimi żyją masy w reżimie totalitarnym oraz gwałtów zadawanych prawom człowieka. Ci, którzy przeżyli obozy koncentracyjne nie tracą nadziei na lepszą przyszłość...

Ogólnie powinno się winnych powisieć za j...

ocenił(a) film na 8
con_desiros

Wywiadów nie nagrano w Korei Północnej a Południowej. Cholernie trudno jest nagrać takie wypowiedzi w części ze stolicą w Phenianie. Za takie wypowiedzi grozi tam śmierć.

ocenił(a) film na 5
con_desiros

Tematyka ciekawa, realizacja kiepska...

ocenił(a) film na 8
FILioza

I to się nazywa konstruktywna krytyka, brawo.

ocenił(a) film na 5
gabrielafrancuz

Ty za to wypuściłaś fontannę słów! Brawo! Ja chociaż napisałem, gdzie (moim zdaniem) kuleje przekaz tego dokumentu, Ty nie napisałaś NIC. A jeśli nie zrozumiałaś słowa "realizacja", to poczytaj trochę na ten temat, bo ja nie mam zamiaru Ci wymieniać wszystkich jej składowych. Tematyka to nie wszystko. Ty się podekscytowałaś tematyką i wszystko, co na ten temat by wyszło oceniałabyś na >8 (bo to przecież takie straszne, ludzie tak cierpią, głodują, umierają, itd.). Ja zwracam uwagę nie tylko na tematykę ale i na jakość produkcji, a ta niestety nie zachwyciła. Tak samo, jak nie wszystkie produkcje o holocauście są produkcjami dobrymi, a nie można ich za takowe uważać tylko ze względu na poruszany temat. Mam nadzieję, że teraz wyraziłem się jasno i KAŻDY zrozumiał co miałem na myśli.

ocenił(a) film na 8
FILioza

Właśnie chciałam się dowiedzieć od Ciebie na czym polega ta kiepska realizacja - bo film wygląda jak normalny telewizyjny dokument.

ocenił(a) film na 5
gabrielafrancuz

No właśnie - wygląda jak normalny, telewizyjny dokument, niczym się niewyróżniający, składający się głównie z nudnych wypowiedzi przed kamerą (tzw. gadające głowy). Formę tę można by nieco uatrakcyjnić i pod wypowiedzi bohaterów podłożyć odpowiedni obraz, bo po pewnym czasie nuży ciągłe patrzenie na utrudzone twarze. To jest po prostu nudne! Równie dobrze można by posłuchać tego jako audycji radiowej, ale przecież jest to produkt telewizyjny, czyli ma być też coś dla oczu! Może jako przykład podam Ci doskonałą "Defiladę" Fidyka, również traktującą o Korei Północnej. Obejrzyj i sama oceń. Można zrobić to atrakcyjnie, tak żeby człowiek się nie nudził, a żeby poczuł tragedię, która się tam dzieje?

FILioza

Mimo gadających głów poczułem tragedię. Czego oczekujesz po dokumencie? Wybuchów i scen erotycznych??

ocenił(a) film na 5
choojniak

Odpowiedź masz w punkcie, na który odpowiadasz. Skup się.

ocenił(a) film na 5
FILioza

Mam takie samo spostrzeżenie. Właściwie zajżałem tu by napisać "Tematyka ciekawa, a realizacja kiepska", ale widze, że już to napisano:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones