PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807605}

I Want to Eat Your Pancreas

Kimi no Suizō o Tabetai
7,8 1 741
ocen
7,8 10 1 1741
Kimi no Suizō o Tabetai
powrót do forum filmu Kimi no Suizō o Tabetai

To że Anime jest świetne to nie trzeba chyba nikomu udowadwiać. Porusza wiele wspaniałych jak i oklepanych motywów że należy cieszyć się życiem mimo trudności jakie na nas czekają w tym przypadku życiowa sytuacja dziewczyny. Jednak to co szczególnie mnie ujęło to wręcz idealnie przedstawienie jak traktowani są introwertycy w społeczeństwie tylko dla tego że nie są jak większość. I jednak że jest to przedstawienie jak najbardziej realne tak ogólny odbiór troszkę słabnie z powodu niewiarygodności historii

Przedstawienie tutaj podejścia "naszego" społeczeństwa do introwertyków jest wręcz idealne. Pierwsze co i przedewszystkim rzuca się w oczy to zachowanie i słowa koleżanek Sakury kierowanej do niej samej kiedy to owe koleżanki mają podejrzenia że "coś może być na rzeczy " między nią a chłopakiem . Bo jak to tak ? Z takim dziwakiem się zadawać ?. Piękne po prostu pokazanie że osoba introwertyczna z góry musi być skazana na samotność (chodź tak wiem introwertyzm wynika zazwyczaj z wyboru) bo pojawią się już komentarze w stosunku do ekstrawertyka co on to wyprawia ,że to "nie jego liga" .

Drugim co zostało pokazane nie banalnie to podejście że zazwyczaj introwertyk jest tym złym. Tutaj przedewszystkim słowa głównego bohatera (specjalnie nie podaje imienia ze względu na to że jest to ważne dla fabuły) kiedy przyznaje się dziewczynie że są wobec niego podejrzenia i plotki wśród znajomych że na pewno coś jej zrobił że wylądowała tam gdzie się znalazła.

No niestety i tutaj przechodzę do całego aspektu z czego wynikają te wszystkie opisane przezemnie sytuacje jak i te których nie wymieniłem. Wynikają one z założenia "jak taka dziewczyna mogła się zainteresować takim chłopakiem?". Otóż mogła bo wiadomo los nie wybiera czy też według wierzeń azjatyckich słynna "czerwona nitka" (za dużo kimi no na wa ;) ). Oczywiście ten motyw również symbolizuje o to co widzimy dzisiaj. Jednak jako introwertyk tutaj trochę sobie zaprzeczę ponieważ historia niestety jak dla mnie jest mało autentyczna. Oczywiście nie twierdzę że nie mogłaby się ona wydarzyć by przebojowa dziewczyna zainteresowała by się chłopakiem trzymającym na uboczu lecz jednak mało prawdopodobne. Jak dzisiaj zbudowany jej świat chyba nie muszę tłumaczyć JEDNAK JEDNO POWAŻNE ALE które muszę nadmienić. Mianowicie postać dziewczyny. Sakura jest ona tak świetnie i perfekcyjnie napisaną postacią że w ogóle nie patrzymy na ten aspekt podczas seansu tylko wtedy kiedy ocierając łzy po seansie zaczniemy rozmyślać nad filmem. Ogólnie postawa dziewczyny jest tak przemyślana pod względem scenariuszowym że o razu można nabrać refleksji nad własnym życiem i postępowaniem. Dla mnie jest ona top 1 postacią że wszystkim filmów, anime, seriali itp jakie oglądałem.

dawix77

Myślę jednak że ludzie często nie odróżniają introwertyzmu od aspołeczności/lęków społecznych bo introwertyk ma garstkę znajomych utrzymuje z nimi kontakty i chce się z nimi spotykać w przypadku tego drugiego taka osoba ma problemy z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami i często przez lęk odrzucenia woli się odizolować i być tym dzieciakiem z "niższej półki" w co główny bohater tego anime doskonale się wpisuje. W anime była mowa o tym że główny bohater nie chce nawiązywać relacji z innymi (tudzież nie umie w ludzi) a często tak nie jest i ten tekst służy tylko za wymówkę by nic nie zrobić w kierunku zmiany. Dopiero jak spotyka główną bohaterkę coś zaczyna się w nim zmieniać i to nie dzięki niemu samemu tylko dzięki niej że go jako pierwsza zaczepiła i zaczęła z nim konwersować na upartego. Innymi słowy ludzie z takimi problemami mają często w życiu towarzyskim ciężko bo życie to nie anime z milusimi postaciami które same z siebie będą chciały z tobą gadać i nikt nie będzie za ciebie się ruszać ty musisz się ruszyć jako pierwszy jeśli chcesz coś zmienić. Pod tym względem to anime jest trochę naciągane to fakt ale to nadal ładna historia miłosna z klimatyczną muzyką

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones