PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815978}

King's Man: Pierwsza misja

The King's Man
6,1 27 833
oceny
6,1 10 1 27833
5,2 17
ocen krytyków
King's Man: Pierwsza misja
powrót do forum filmu King's Man: Pierwsza misja
ocenił(a) film na 4
Repulsion

Może dlatego że przedstawione są wcześniejsze epoki i tu znaczenie Królowie (King's) ma głębsze przesłanie.

suzzei

Żadni królowie. King's Man oznacza literalnie "Człowiek króla". Chodzi tutaj o odniesienie do historii. Wtedy Wielką Brytanią (okres I wojny światowej) rządził król Jerzy V. Tak więc chodzi o agentów pracujących dla króla, jako głowy państwa UK.

Alex_Tyler

literialnie ?? serio? nie lepiej napisać "dosłownie"

Mauna_Kea

A Ty masz problemy z synonimami? "Serio"? A nie "poważnie"?

Geohound

serio serio

Repulsion

King's Man oznacza literalnie "Człowiek króla". Chodzi tutaj o odniesienie do historii. Wtedy Wielką Brytanią (okres I wojny światowej) rządził król Jerzy V.

Alex_Tyler

Więc to czasy 1 światowej? Zabawne, niedawno naoglądałam się "Downton Abbey", potem oglądaliśmy "Złoty Krąg" i mi się pomyślało, że chciałabym zobaczyć połączenie tych dwóch pozycji :D
A żeby było śmieszniej, Matthew Goode gra w DA :D

singri

Tak, to na 100% I wojna światowa.

Alex_Tyler

Wybacz, muszę:

To było pytanie retoryczne.
Jeśli mam być szczera nie mogę się doczekać :)

singri

Jeśli chodzi o I wojnę światową jeśli nie widziałaś to z nowych produkcji polecam "1917", a jeśli chcesz coś z I wojną światową w tle, nie jako motyw przewodni to "Do zobaczenia w zaświatach". Zbliżają się święta i dobry będzie także film "Boże Narodzenie" na froncie I wojny światowej.

Repulsion

Bo to zupełnie inne filmy? Też liczyłem na kontynuacje Kingsmana, ale nie widzę tu żadnych powiązań, przynajmniej personalnych. Wygląda mi więc na zbieg okoliczności albo sztuczkę marketingową. Taki chłyt

ocenił(a) film na 6
Dario200

To jest prequel.

Dario200

To jest prequel

ocenił(a) film na 7
Dario200

a powiązanie, gdy wychodzą z taksówki i stają przed tajną bazą Kingsman?

ocenił(a) film na 8
Corvax_

całe powiązanie wychodzi na końcu, w ostatniej scenie przed napisami

scena po napisach lekko szokuje

ocenił(a) film na 7
_Ka_ro_li_na

w sumie jaka jest scena po napisach?? Wyszliśmy ze znajomymi i sie w sumie zastanawialiśmy czy coś było, na wzór Marvelów. A ostatnich nie odświeżałem przxed seansem.

ocenił(a) film na 8
ponczi88

no jest scena - Hanussen poznaje ze sobą Lenina i Hitlera
wnioskuję, że to wstęp do kolejnej części

ocenił(a) film na 7
_Ka_ro_li_na

Zasadniczo kolejna część mogłaby być w dalszym ciągu prquelem z II Wojną Światową, jako tłem. Do tego rozbudowa agencji.

Repulsion

Tak Kingsman.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones