PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128074}

Klucz do koszmaru

The Skeleton Key
6,8 45 145
ocen
6,8 10 1 45145
5,5 6
ocen krytyków
Klucz do koszmaru
powrót do forum filmu Klucz do koszmaru

Dlaczego w domu były pozdejmowane lustra? Oczywiście, w filmie jest wyjaśnione, że w nich widać
duchy ,,zmarłych"służących, ale przecież jak się potem okazało Starsza Pani była tak naprawdę tą
służącą i... sama już zgłupiałam. Dodam, że film ogłądałam wczoraj, także, jest to świeża sprawa. ;)

ocenił(a) film na 7
paulax3333

ona nie byla sluzaca

ocenił(a) film na 8
paulax3333

Moim zdaniem lustra byly pozdejmowane poniewz w lustrze odbijalaby sie ta murzynka Cecile zamiast Violet....

paulax3333

Więc tak...Lustra (ich brak i rzekome duchy) po pierwsze miały za zadanie sprawić, by młoda pielęgniarka była skłonna szybciej uwierzyć w magię, a po drugie, chyba mogły spowodować ponowną wymianę ciał, przez starszego pana z młodym prawnikiem, ale co do tego drugiego nie jestem pewien.

Starsza pani i starszy pan (w ciele prawnika), to byli ci czarnoskórzy służący, którzy zmienili się ciałami z dwójką dzieci.

ocenił(a) film na 6
Ni3men

Dzięki za odpowiedź :).

Jeszcze tylko nurtuje mnie pytanie, co takiego strasznego zobaczył w lusterku Ben (chyba tak miał na imię ten Starszy Pan;)? Musiało to być coś okropnego, skoro tak zareagował. Być może wstrząsnęło nim to, jak wygląda ( bo przecież tak naprawdę był młodym prawnikiem), chociaż ta reakcja byłaby mocno przesadzona w tym kontekście...

Ufff, ale dużo pytań z mojej strony! :D

paulax3333

Wydaje mi się, że przez lustro, po prostu zaczął się proces "przemiany", dlatego tak zareagował... Przecież widziałaś co się działo zaraz po rytuale z czarnoskórymi ciałami służących, wewnątrz których tak na prawdę były dzieci.... :)

ocenił(a) film na 6
Ni3men

Rzeczywiście... :) Dzięki wielkie.

paulax3333

Spoko :) Swoją drogą, moim zdaniem dałaś nieco za niską ocenę...ale wiadomo, kwestia gustu :)

ocenił(a) film na 6
Ni3men

Hmm, pierwsze moje wrażenie po obejżeniu tego filmu było- "Niezły!", więc też taką ocenę mu dałam. Swoją drogą, jest to bardzo specyficzny film, jeśli chodzi o takie dreszczowce, przynajmniej moim zdaniem. Poza tym, mam straszną słabość do europejskiego kina i chyba częściej te właśnie filmy oceniam na +7. Wiem, że filmy powinno się oceniać obiektywnie, ale każdy ma coś tam swojego... ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones