PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483242}

Kobieta w ukryciu

The Invisible Woman
6,0 3 995
ocen
6,0 10 1 3995
5,7 3
oceny krytyków
Kobieta w ukryciu
powrót do forum filmu Kobieta w ukryciu

Sięgnąłem po ten film głównie ze względu na świetne nazwiska(K.S Thomas,R.Fiennes),jednak podczas seansu przeżyłem rozczarowanie.Krótko mówiąc zdecydowanie za mało dramatu w tym melodramacie(ani jedna scena mnie w tym filmie nie chwyciła za serce,a to niewybaczalne w tym gatunku),oraz za mało biografii.Przeciętny widz zbyt wiele o życiu Dickensa się z tego filmu nie dowie.Niestety obraz ten zamiast wyciskać u widza łezkę w oku zwyczajnie długimi momentami przynudza.Doszukując się na siłę plusów można wspomnieć o scenografii i zdjęciach.Podsumowując film tylko dla fanów takiego angielskiego kostiumowego kina,choć zdecydowanie ten film nie dorównuje chociażby takim tytułom jak "Howards End" "Rozważna i romantyczna" "Emma" czy "Zakochana Jane"

kleju30

Catherine Deneuve zapytana, dlaczego ze swoim nazwiskiem, doświadczeniem i dorobkiem nie reżyseruje odpowiedziała, że aktor może zbyt łatwo nakręcić film. Jest znany, więc podają mu fundusze na talerzu. Owocem tego są często dobrze zrobione obrazy, bo wyprodukowane w komfortowych warunkach, ale niespecjalnie interesujące. Dla mnie kino nigdy nie polegało po prostu na tym, że opowiada się jakąś historię, poprawnie ją filmując. Trzeba jednak czegoś więcej…
Ten film jest potwierdzeniem powyższej tezy. Ralph Fiennes mimo sławy, którą się cieszy jako aktor nie powinien stawać za kamerą. Ten film jest beznamiętny i pozbawiony wyrazu - ani nie chwyta za serce, ani nie pieści zmysłów. Oglądanie go to mordęga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones