PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1112}
7,5 71 827
ocen
7,5 10 1 71827
5,7 6
ocen krytyków
Kochaj albo rzuć
powrót do forum filmu Kochaj albo rzuć

Według mnie najlepsza z trzyczęsciowej serii.Co mi się podoba?Zetknięcie perelowskiej prostej(a może swojskiej) rzeczywistości z megalomanią amerykańską.Reakcje,miny,dialogi zszokowanej rodziny zabużan w kontaktach z amerykańską polonią.I ten niepowtarzalny klimat Chicago lat siedemdziesiątych.Zaznaczam,iż jest to moja subiektywna opinia.Myślę iż znajdą się użytkownicy patrzący na to arcydzieło Chęcińskiego z tej strony co i ja.

ocenił(a) film na 9
Czarnogorzec

bardzo trafnie to ująłeś

ocenił(a) film na 8
Czarnogorzec

Dokładnie. Lubię całą trylogię zabużańską, ale tą część jakoś najbardziej właśnie ze względu na chicagowski klimacik :)

Czarnogorzec

ja gdybym miał wybierac to też tę częsc wole jakiś mam do niej ogromny sentyment tak jak napisałeś ten niepowtarzalny klimat lat 70 wtedy to było coś mieszkac w Stanach i ten przepych.
Do roboty na obczyżnie to tylko do Stanów bym pojechał

ocenił(a) film na 7
mix

Chicago na tym filmie wyglada lepiej niz wiekszosc stolic Europy obecnie ! Ta autobana i wiezowce :DD
Teraz w Ameryce nie ma juz tego co kiedys bo wszystko stoi w miejscu : wszystko co cieszy oko jest stare z lat 70-tych,80-tych byly to zlote lata dla USA.Teraz jak mawia moj sasiad Sam Najlepsze sa Chiny i Niemcy a film super no i za komuny krecony...to polskie zacofanie w tamtych latach mialo specyficzny mily klimat.Polecam :)

ocenił(a) film na 8
Czarnogorzec

Tak! Ta część jest zdecydowanie najlepsza- zgadzam się z autorem tematu;DD wreszcie ktoś ma podobne odczucie, bo w okół mnie ludzie preferują jedynkę;)

ocenił(a) film na 9
Bisexidryna

Moim zdaniem wszystkie są dobre.

Czarnogorzec

według mnie najgorsza z części
obecne były dłużyzny- ta parada to jakiś żart,
w ogóle takie sobie

ocenił(a) film na 10
energo

Oj Energo, może Ty już za młody jesteś, żeby ten film Cię bawił. Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami - ta część jest przefajna. Doskonale oddaje klimat amerykańskiej polonii tamtych lat, no a role Pawlaka i Kargula to absolutne mistrzostwo - to jest całkowite wejście w rolę, 100% autentyczności! :-)

Ewencja

to nie chodzi o wiek, poprzednie części bawiły mnie niesamowicie, a ta... nie ma tej mocy która była w poprzednich częściach
owszem , świetne były: scena z radiem, z cmentarzem, ale całokształt... taki sobie, jak kto lubi

ocenił(a) film na 10
energo

No parada nieco za długa ale tam chodziło o to, żeby pokazać jak Pawlak zmienił swój pogląd na czarnoskórych odkąd wie kim była kobieta jego brata. Ogólnie świetny film.

ocenił(a) film na 10
Czarnogorzec

jestem wlaśnie po seansie i Twoje podsumowanie filmu dokładnie odzwierciedla moje odczucia. Pozdro :)

ocenił(a) film na 9
Czarnogorzec

W 100% zgadzam sie z autorem tego tematu.Klimat filmu jest niepowtarzalny,swietne dialogi.Moim zdaniem to najlepsza czesc z calej trylogii.Jak patrze na zachowanie Pana Wacława Kowalskiego na ekranie,od razu przypomina mi on Louis de Funesa.

ocenił(a) film na 10
swirus5

Niewykluczone, że twórcy filmu oglądali wcześniej „Żandarma w Nowym Jorku”… Klimat obydwu filmów jest bardzo podobny.

ocenił(a) film na 8
swirus5

-O tu by było odpowiednie miejsce dla Jaśka
-Nie,nie,nie,to nie dla Jaśka
A co?Że drogie?Ee,u mnie rodzina droższa piniendzy.

ocenił(a) film na 8
dominik9051

ta scena mocno mi utknęła w pamięci

ocenił(a) film na 9
Czarnogorzec

Ja również się zgadzam z autorem nic dodać nic ująć

ocenił(a) film na 10
Czarnogorzec

Popieram cię całkowicie. Ojciec co w doopę popier.dala po pijaku z kumplami-pedałami mnie nauczył filmowego gustu.

ocenił(a) film na 10
Czarnogorzec

zgadzam się , ten film to arcydzielo nie do powtórzenia, klasyk, zderzenie dwóch światów w konfrontacji powoduje niesamowite sceny śmiechu

użytkownik usunięty
Czarnogorzec

Zgadzam się, najbardziej podoba mi się klimat USA lat 70 XXw. - afro, wielkie samochody, muzyka funk, wtedy wszystko tzn ulice, budynki były bardziej rough, odrapane itd dzisiaj centra miast są odnowione, co niekoniecznie musi być piękne.

ocenił(a) film na 8
Czarnogorzec

Według mnie jest tak:
1.Nie ma mocnych
2.Kochaj albo rzuć
3.Sami swoi

Czarnogorzec

Dla mnie 10/10. Osobiscie uwielbiam wszystkie czesci, nie potrafie wskazac tej najjjlepszej. P;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones