PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=604523}
7,5 97 282
oceny
7,5 10 1 97282
7,8 42
oceny krytyków
Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom
powrót do forum filmu Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom

...na swój magiczny sposób!

Obejrzeć taki film, to tak jak przenieś się w czasie do czasów, gdy jest się niewinnym i wszystko jest jeszcze możliwe... Wszystko jest jeszcze takie nie skalane i czyste...

Nie wiem sam, jak opisać ten film, aby nie zostać zbesztanym za wychwalanie pod niebiosa tego "niby dzieła sztuki"...

Problem polega bowiem na tym, że wg mojego skromnego zdania takie filmy, jak ten, to istne dzieła sztuki, w czystej postaci!

Jestem zachwycony tym filmem, genialnymi zdjęciami, sposobem w jaki twórca porusza ważne tematy - bez zbędnego patosu, ale za to bezlitośnie prawdziwie. Film zawiera elementy komediowe, ale są one tylko tłem do wspaniałej przygody, jaką przeżyłem z parą głównych bohaterów...

Obsada?
Ohhh - jak ja uwielbiam tych aktorów. Wszyscy wspaniali. Willis i Norton idealne kreacje. Tilda jak zawsze niesamowita. Ona jest stworzona dla takich lodowatych postaci...

...a Kara Hayward? Paraliżująco zjawiskowa:)

dia8el

Reasumując:
-jeśli masz ochotę przeżyć niesamowitą przygodę (z przymrużonymi oczyma)
-chcesz poczuć się jak byś znów był/a dzieckiem i wyruszała w nieznane
-chcesz wspaniałych zdjęć i zapadających w pamięci kreacji aktorów
-chcesz filmu, po obejrzeniu którego POMYŚLISZ o nim jeszcze nie raz i prawdopodobnie jak ja, będizesz chciał/a do niego wrócić
-masz serdecznie dość przerostu formy nad treścią współczesnego kina i (przepraszam) rzygasz superprodukcjami, które do pięt nie dorastają temu filmowi

TEN FILM JEST DLA CIEBIE :)
I wcale nie uważam się za jakiegoś melomana - ten film jest po prostu tak uroczy, że nie da się w nim nie zakochać:)

Miłego seansu.
Jeśli moja ocena przekonała Cię do obejrzenia filmu i też Ci się spodobał,
napisz proszę :)
Chętnie dowiem się, że nie tylko ja mam "świra" na punkcie takich perełek:)

dia8el

PS2:

Tutaj trailer tego filmu w wykonaniu samego reżysera :D
http://www.youtube.com/watch?v=8DGJ_V8bibM


GENIALNY jak sam film
hahahaha

ocenił(a) film na 9
dia8el

Mnie po obejrzeniu filmu najbardziej zaskoczyło, że dwoje debiutantów w głównych rolach zagrało tak świetnie.
Film jak większość reżyserowanych przez Andersona MAGICZNY.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones