PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=418967}
7,3 193 225
ocen
7,3 10 1 193225
6,6 20
ocen krytyków
Kod nieśmiertelności
powrót do forum filmu Kod nieśmiertelności

Zdecydowanie ten film zasługuje na wysoką ocenę. Jeśli ktoś spojrzy na moją ocenę pewnie zapyta się "Czy ten koleś za długo przebywał na słońcu?" I od razu odpowiadam NIE, bo słońca jako tako nie było w te wakacje. A teraz na poważnie. Kod Nieśmiertelności nie jest może tak potężnym filmem jak Incepcja czy Wyspa Tajemnic, ale zdecydowanie może zająć 3 miejsce na podium właśnie za tymi dwoma filmami pod względem najlepszych filmów ostatnich 2 lat! Motyw świata alternatywnego od zawsze mnie fascynował. Incepcja i Wyspa Tajemnic były pod tym względem perfekcyjne. Nie spodziewałem się, że jeszcze jakiemuś filmowi wystawię najwyższą ocenę na filmwebie! A jednak. Kod Nieśmiertelności nie dość, że dotyczy świata alternatywnego to jeszcze udowadnia, że zaburzając kontinuum czasoprzestrzenne można zmienić rzeczywistość w tym świecie. Co sprowadza się do tego, że jesteśmy w stanie zmienić przyszłość w zależności w jakiej czasoprzestrzeni się znajdujemy. Tyle jeśli chodzi o fizykę kwantową. Nie mam żadnych absolutnie żadnych zastrzeżeń co do fabuły, gry aktorskiej czy tematyki. Film wciągający od pierwszej sceny, a scena końcowa podobnie jak w przypadku Incepcji czy Wyspy Tajemnic skłania do myślenia, czy on zmienił przyszłość w świecie alternatywnym, czy może zaburzając kontinuum czasoprzestrzenne doprowadził do przecięcia się linii dwóch równoległych wymiarów i spowodował zmianę w świecie rzeczywistym... Uwielbiam filmy z rozbudowaną fabułą, i tak na prawdę nie dopowiedzianymi zakończeniami, ponieważ skłania widza do myślenia. Zdecydowanie 10/10!

ocenił(a) film na 9
tootall_17

potwierdzam, naprawdę nieźle zrobiony film. i do tego trafnie opisana problematyka światów alternatywnych. mnie się skojarzyło z 'efektem motyla' :)

ocenił(a) film na 10
tootall_17

"Motyw świata alternatywnego od zawsze mnie fascynował. Incepcja i Wyspa Tajemnic były pod tym względem perfekcyjne."
???
Obejrzałem je wszystkie i tylko w "Kodzie ..." dopatrzyłem się motywu świata alternatywnego. "Incepcja" i "Wyspa ..." raczej brały na warsztat sposób postrzegania rzeczywistości i działania podświadomości (zresztą również przejawiające się w "Kodzie ...").

Khaosth

Chodziło mi o to, że w Incepcji światem alternatywnym był sen.

ocenił(a) film na 6
tootall_17

'Kod Nieśmiertelności nie dość, że dotyczy świata alternatywnego to jeszcze udowadnia, że zaburzając kontinuum czasoprzestrzenne można zmienić rzeczywistość w tym świecie."
co on ci niby udowadnia?
film taki sobie, trochę efekt motyla, trochę deja vu, trochę takiego pompatyzmu amerykańskiego (dzielny marines martwiący się o swoich kumpli z misji, albo tandetna scena gdy puszczają mu nagranie głosu jego ojca i nagle łapie go to za serce i mówi coś w stylu "get me in back" gdy chwilę temu juz wymiekał...) no film na 6/10, nie irytowal tak bardzo jak potrafi niejeden holiłudzki rodzyn i całkiem przyjemnie się oglądało

zgliszcz

skoro nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi to zachęcam do zapoznania się z Teorią Chaosu(efekt motyla świetnie definiuje czym jest owa teoria)

ocenił(a) film na 6
tootall_17

miałem na myśli to że napisałeś, że ten film cokolwiek "udowadnia", on nie udowadnia wprowadza pewną koncepcję i tyle, żadnych "dowodów" tam nie ma. tylko o to mi chodziło. pozdrawiam

zgliszcz

No ok, załóżmy że zamiast słowa "udowadnia" użyjemy "nasuwa koncepcję iż..." Teraz lepiej brzmi?

ocenił(a) film na 6
tootall_17

tak:)

ocenił(a) film na 7
tootall_17

bez przesady film jest przeciętny.Nic go nie wyróżnia.NAPEWNO NIE JEST WYBITNY.

Machinefilm

To Twoja opinia. Każdy ma swoją. Tobie się podoba to, mnie się podoba tamto, jeszcze komuś podoba się co innego.

ocenił(a) film na 7
tootall_17

niby tak.ale i tak film ciekawy tylko jak dla mnie za bardzo taki płytki.jakby to ująć przystosowany aż nadto dla masowego widza.

ocenił(a) film na 9
tootall_17

Zgadzam się. Wystawiam jednak tylko 9/10, bo film ten nie jest jednak tak dobry jak incepcja, choć blisko mu do niej.

ocenił(a) film na 9
bazyl11986

Naprawdę dobre kino. Nie razi mnie patetyzm, nawet amerykański. Naprawdę na świecie jest całkiem sporo ludzi którzy wierzą w pewne wartości. Jest również mnóstwo cyników. I, wbrew pozorom, to oni tracą więcej z życia. Nawet jeśli dłużej żyją... W mojej opinii jest w tym filmie sporo o transcendencji i o tym jak może wyglądać nasza przyszłość, nawet gdy nasza droga tutaj dobiegnie kresu. Że może tam istnieć świat doskonały w którym nie ma czego się bać, ponieważ.... "all will be alright".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones