film

Kogel-mogel

1988
1 godz. 45 min.
7,2 133 344
oceny
7,2 10 1 133344
5,0 11
ocen krytyków
Dziewczyna ze wsi, Kasia Solska, dostaje się na studia i ucieka z domu do Warszawy, gdzie znajduje pracę jako niania. więcej mniej
Kogel-mogel zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Po emocjach związanych z egzaminami wstępnymi na wydział pedagogiki Katarzyna Solska (Grażyna Błęcka-Kolska) wraca do rodzinnej wsi. I tu czeka ją niespodzianka - rodzina bez jej wiedzy rozpoczęła przygotowania do zaręczyn z bogatym sąsiadem Kolasą (Jerzy Rogalski). Dziewczyna wpada w rozpacz, próbuje się sprzeciwić decyzji rodziców, alePo emocjach związanych z egzaminami wstępnymi na wydział pedagogiki Katarzyna Solska (Grażyna Błęcka-Kolska) wraca do rodzinnej wsi. I tu czeka ją niespodzianka - rodzina bez jej wiedzy rozpoczęła przygotowania do zaręczyn z bogatym sąsiadem Kolasą (Jerzy Rogalski). Dziewczyna wpada w rozpacz, próbuje się sprzeciwić decyzji rodziców, ale zostaje zamknięta w swoim pokoju. W dniu wizyty narzeczonego ucieka przez okno i z poczty dzwoni na uczelnię. Otrzymuje mylną informację i jest przekonana, że nie została przyjęta na studia. Zrezygnowana wraca do domu i zgadza się na ślub. Tymczasem w przeddzień wesela listonosz przynosi zawiadomienie o przyjęciu na uniwersytet.

studio
Zespól Filmowy Oko
tytuł oryg.
Kogel-mogel
inne tytuły
Hotch-Potch Miedzynarodowe
więcej
Na targu Kasia kupuje pięć róż, cztery żółte i jedną różową. W kolejnej scenie rozgrywającej się w domu, w wazonie widzimy cztery róże w kolorze żółtym i jedną czerwoną.
Film nakręcono w Warszawie i Roszczepie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych