Film

Freedomland

2006 1 godz. 53 min.
6,1 6 501
ocen społeczności
6,1 10 1 6501
2 131
chce zobaczyć
Para detektywów bada sprawę napadu, która staje się punktem zapalnym rasistowskich zamieszek.
Paweł Marczewski

Teoria i praktyka

"Kolor zbrodni" doskonale ukazuje różnicę między teorią i praktyką. Teoretycznie film ze znanymi nazwiskami (Samuel Jackson i Julianne Moore) powinien... ... czytaj więcej
Kolor zbrodni
Zwiastun nr 1
Kolor zbrodni
Fragment nr 6
Kolor zbrodni
Fragment nr 5
Kolor zbrodni - Zwiastun Nr 1 Kolor zbrodni - Zwiastun Nr 1

Historia opowiada o kobiecie /Julianne Moore/, która jest przekonana, że jej syn został porwany przez czarnoskórego mężczyznę, który wcześniej ukradł jej samochód. W sprawę angażują się czarny detektyw i biała dziennikarka, którzy w toku prowadzonego śledztwa zaczynają odkrywać, co tak naprawdę się przytrafiło.

boxoffice
$12 512 886 w USA
$2 142 742 poza USA
budżet
$37 665 000
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
Revolution Studios (przedstawia) / Scott Rudin Productions
inne tytuły
Michael Winterbottom był reżyserem filmu na samym początku. Wyreżyserował on znaczny kawałek filmu, zanim odszedł.
Kiedy Brenda i Lorenza stoją nad miejscem, w którym kobieta zakopała swojego syna, jej włosy zmieniają położenie między ujęciami. Raz są wetknięte za uszy, innym razem opadają na twarz.
Chociaż akcja filmu rozgrywa się w 1999 roku, jedna z postaci nosi bluzę z logo grupy G-Unit, która powstała dopiero w 2003 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • A mnie się ten film podobał. Kawałek dobrego kina i doborowej obsady. Nie jest to tylko historia matki, która traci dziecko. Całe szczęście film posiada drugie dno i dla tego jest warty obejrzenia. U mnie 7,5/10

 • Niezły film... jednak chyba nikt nie zatrybił, że....

  Pinky0891

  ...traktuje on o agresji i rasiźmie afroamerykanów a nie rozhisteryzowanej i mega inrytującej babie, o której od samego początku wiadomo, że sprzedaje mało wiarygodną bajkę i której, słaba zresztą, historia jest tylko tłem dla właściwego przekazu.

  6
  • Kolor zbrodni - 23 września 23.20 POLSAT (poniedziałek)

   alexandra97 ocenił(a) film na

   Warto zarwać nockę??? !:)

  • 6/10

   zai83 ocenił(a) film na

   Historia może się wydać sztampowa. Mamy tutaj dramat matki, która traci dziecko oraz detektywa, który stara się jej za wszelką cenę pomóc w poszukiwaniach. Wszystko obsadzone w scenerii murzyńskiej dzielnicy, gdzie idealnie widać podziały rasowe oraz walkę getta z władzami. Jednak nie ma za bardzo do czego się ... więcej

   2
   • Ciekawy

    wujaniek ocenił(a) film na

    Dobry scenariusz, pełnokrwiste postacie (Jackson, Moore), sprawiły że z zaciekawieniem czekałem na rozwiązanie zagadki.

    1
    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.