Julianne Moore 

Julie Anne Smith

8,1
62 897 ocen gry aktorskiej
Julianne Moore
Julianne Moore jest absolwentką Bostońskiego Uniwersytetu. Po jego ukończeniu przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie przez kilka lat występowała na deskach teatralnych. W 1984 r. została zaangażowana do roli w serialu "The Edge of Night". Kreacja, którą tam stworzyła, przyniosła jej bardzo pochlebne recenzje i znacznie poprawiła jej pozycję na rynku aktorskim. Rok później Moore rozpoczęła pracę na planie serialu "As the World Turns". Przez trzy następne lata grała tam podwójną rolę - Frannie i jej bliźniaczej siostry Sabriny, za co została w 1988 r. nominowana do nagrody Emmy. Na dużym ekranie Julianne Moore po raz pierwszy pojawiła się w 1990 r. w obrazie pt. "Tales from the Darkside: The Movie". Był to bardzo udany debiut, który przyniósł artystce uznanie krytyków. Trzy lata później aktorka wystąpiła u boku Harrisona Forda i Tommy'ego Lee Jonesa w głośnym filmie "Ścigany". Rola, którą tam zagrała, nie była dużą, ale wystarczyła, by o Moore zaczęło być głośno. W tym samym roku wystąpiła również w doskonałym obrazie Roberta Altmana "Na skróty". Od tej pory kariera aktorki potoczyła się gładko. W ciągu kilku następnych lat wystąpiła w wielu filmach, które stały się wielkimi sukcesami kasowymi. W 1998 r. Julianne Moore otrzymała swoją pierwszą nominację do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w obrazie "Boogie Nights".
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 grudnia 1960

miejsce urodzenia: Fayetteville, Karolina Północna, USA

wzrost: 160 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 39 innych nagród oraz 61 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
podcast

"Mam parę uwag" #78: "Obsesja" - kino subtelne czy kicz?...

Rozmawiają Julia Taczanowska i Jakub Popielecki.
dwukrotnie zamężna: 1. John Gould Rubin (03.05.1986 - 25.08.1995, rozwód); 2. Bart Freundlich (od 23.08.2003), 2 dzieci: syn Caleb (ur. 04.12.1997) i córka Liv Helen (ur. 11.04.2002)
Ma młodszego brata - Petera Moore'a Smitha i młodszą siostrę - Valerie.
Ubiegała się o rolę Kate McQueen w filmie "Czysta gra". Ostatecznie w tą postać wcieliła się Cindy Crawford.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2004 r. - społecznej, której główny slogan brzmi "Czas jest cenny: Używajcie go rozsądnie";
- 2007 r. - miasta Nowy Jork (Nowy Jork, USA);
- 2010 r. - małżeństwa LGBT;
- 2013 r. - L'Oreal Paris.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Rysy twarzy, figura, spojrzenie... wszystko w niej jest piękne ! Do tego dochodzi ogromny talent aktorski, klasa, poczucie humoru i życzliwość...

Wstyd się przyznać ale od niedawna podziwiam jej role. Szybko nadrabiam zaległości i przyznaję, że jak na razie kupuję każdy film, w którym gra a w niej samej się...

chociaż jestem 100 % hetero. Niesamowity magnetyzm, przepiękne rysy twarzy... Świetna aktorka.

Od wieeelu lat utrzymuje się na najwyższym poziomie i co najważniejsze sprawdza się w każdym filmowym gatunku

Ileż to ja lat czekałem az wreszcie Akademia doceni kunszt aktorski Pani Julianne i wreszcie się doczekałem . Choć już dawno na regale Moore powinien stac oscar , i to nie jeden .

pięknieje z wiekiem. jedno słowo i jestem Jej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones