PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300667}

Kontener

Container
6,7 333
oceny
6,7 10 1 333
6,5 6
ocen krytyków
Kontener
powrót do forum filmu Kontener

fe-no-me-nal-ny

ocenił(a) film na 9

nie dla każdego, a w zasadzie nie wiem dla kogo. sam chętnie zjeżdżałem filmy, w których forma przerasta treść, a to jest zarzut krytykantów wobec tej pozycji. ale wg mnie tak nie jest - psychodeliczna narracja, rozczlonkowanie tozsamosci glownej bohaterki (bohatera), chory i kaleki obraz, polaczony z polmrokiem, przyjaznia dwoch chorych ludzi. warstwa tresciowa to polaczenie nawiazan religijnych, autobiograficznych i niefikcyjnych, fikcyjnych, popkulturalnych (britney spears, kylie minogue) i cholera wie jeszcze jakich. zero dzwiekow przez caly film, zero wlasciwej fabuly, tylko narracja, ta niesamowita narracja. wole nie polecac, bo wiekszosc osob potem bedzie mi zarzucac, ze wciskam jakies kity. ale samemu trzeba sie przekonac, czy to nas przekonuje. dla mnie wybitny.

Valerone

Ha...na pewno: nowofalowy, na pewno kontrowersyjny. Nie żałuję, że zobaczyłam tę pozycję, ale też nie byłabym skora ją polecać. Bo jest jak diabli trudna w odbiorze. Potwornie ciężko było nie zasnąć. Co mi się podobało: głos z offu, ciepły, chociaż czytałam w rec., że dziecinny. Hm. Mówisz - wybitny, ja powiem - za długi. Spokojnie do obejrzenia jest jakieś pół godziny tego paradokumentu, aby poznać. Przerazić się? Dotknąć czyjejś chorej izolacji. Poznać czyjeś (kurczę, jednak chore) myśli. I więcej nie. Z kina wyszłam z dużą ulgą.

ocenił(a) film na 10
nulla

Potwornie ciężko było zasnąć ! Powiem, że seansów w "Warszawie" nie nawidziłem - ciemno, skwarno i duszno - wachlowanie też przyjemne nie było, ale jak inaczej można było wytrzymać ?
Tylko na "Kontenerze" nie mogłem się nawet poruszyć, wszystko było mi obojętne...
Zdecydowanie jeden z najlepszych filmów jakie widziałem na tegorocznych horyzontach, mam nadzieje, że Moodysoon jeszcze spłodzi coś ciekawego.

ocenił(a) film na 9
Valerone

fakt, nie dla każdego, ale ja obiema rękami podpisuję się pod komentarzem fe-no-me-nal-ny. ten film jest niesamowity, może widziałam jeszcze za mało filmów i nie znam się dobrze na klasykach kina, ale to było coś, czego nie znalazłam wcześniej, a co chyba chciałam znaleźć.
i ciężko mi było na nim zasnąć ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones