PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502441}

Koriolan

Coriolanus
6,3 7 646
ocen
6,3 10 1 7646
5,2 5
ocen krytyków
Koriolan
powrót do forum filmu Koriolan

...aczkolwiek to nie jest łatwe, gdyż szekspirowskie teksty rzeczywiście nie bardzo tu pasują. Wszak temat filmu poważny. Myślę jednak, że pomyślnie przeniesiono fabułę do czasów współczesnych. Przez cały czas widz śledzi losy "pełnego pychy", "dzielnego" i "okrutnego" Koriolana, zdolnego do krwawej zemsty za wygnanie go przez własny kraj. W pewnym momencie jednak jego najbliższym udaje się obudzić w nim iskrę rozsądku i uratować Rzym. Pierwszy raz ustępuje wtedy głosom rodziny wbrew swoim przekonaniom i wtedy też przypłaca to życiem.

Ocena: 8

ocenił(a) film na 8
miltschek

dotrwałem do końca! nie żałuję!

ocenił(a) film na 8
miltschek

dobry, ale cholernie ciężki na początku. Polecam fanom Szekspira i/lub Fiennesa. A jeśli mam być szczera to nie dziwię się Coriolanowi że tego motłochu niecierpiał.

Wypasiona_Foczka

Dobrze ukazano tam, jak łatwo manipulować ludem :P

ocenił(a) film na 8
miltschek

dziś rano pochłonęłam papierową wersję Koroliana i jestem zachwycona ! polecam zarówno film jak i "książkę"

miltschek

Jeszcze nie widziałam filmu, ale czytałam dramat i bardzo mi się podobał (choć nigdy nie byłam fanką Szekspira), czekam więc z niecierpliwością, żeby w końcu go zobaczyć. Zawsze jestem ciekawa takich oryginalnych adaptacji klasycznych dzieł. I obsada jest rozbrajająca, po prostu wisienka na torcie :) Mam nadzieję, że film sprosta moim wymaganiom hehehe ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones