PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502441}

Koriolan

Coriolanus
6,3 7 646
ocen
6,3 10 1 7646
5,2 5
ocen krytyków
Koriolan
powrót do forum filmu Koriolan

Polecam z lektorem

ocenił(a) film na 7

Jak normalnie zachęcam wszystkich do oglądania filmów z napisami (uważam, że lektor zagłusza pracę jaką aktorzy wykonują na planie. sposób w jaki mówią, także wpływa na odbiór postaci) to w tym wypadku polecam obejrzeć z lektorem. Łatwiej jest zrozumieć o co chodzi i można skupić się na treści jako całokształt dzieła, a nie tylko na tym 'a co to znaczyło'?

Polecam :)

ocenił(a) film na 7
asiunia176

Najlepiej obejrzeć dwa razy. Ja wybrałem wersję z napisami i czasem trzeba było cofnąć film, bo to trudny język.

asiunia176

najlepiej najpierw przeczytać pierwowzór. może i tak trzeba się skupiać na napisach, ale jednak dzięki zarysowi sytuacji jest to łatwiejsze :)

asiunia176

Ja ten film akurat polecałabym z napisami. W polskim tekście wyrazy są dłuższe i jest ich więcej przez co lektor się nie wyrabia, czasem zostaje 2, 3 kwestie z tyłu i nie wiadomo co kto mówi, a napisy idą równo z tekstem mówionym. Najlepszy oczywiście Shakespeare w oryginale...jak się trochę zna angielski, to po piątym seansie zaczyna się coś rozumieć ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones