PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502441}

Koriolan

Coriolanus
6,3 7 646
ocen
6,3 10 1 7646
5,2 5
ocen krytyków
Koriolan
powrót do forum filmu Koriolan

Teatr i film.

ocenił(a) film na 7

Nie jest to pomysł nowy by zrealizować film na podstawie dramatu Szekspira, uwspółcześniając go, zachowując przy tym oryginalne dialogi, imiona, itd.
Tym razem historia nie dotyczy pary zakochanych jak miało to miejsce w Romeo + Juli. Teraz otrzymujemy coś znacznie cięższego w odbiorze.

Gnejusz Marcujsz wojownik, obrońca Rzymu sprawdza się jak nikt inny w czasie wojny, jeśli jednak chodzi o czas pokoju tutaj jego odwaga, honor, pycha, wyższość sprowadzają na niego gniew ludu i wygnanie. Nie mogąc się z tym pogodzić jak został potraktowany, brata się ze swoim największym wrogiem i postanawia zniszczyć swoja ojczyznę.

Film w moim odczuciu jest teatralny. Surowa scenografia, wielkie bitwy ograniczone do potyczek kilkunastu osób, mimika, gesty, dialogi ( zachowane w oryginale) wszystko to ma nam się kojarzyć z teatrem i sztuką przez duże S.
Nie jest to film dla każdego, płomienne mowy bohaterów, ich działania, zachowania, dla osób które na codzienne oglądają raczej „zwyczajne” filmy, będą wydawały się głupie, nudne, bezsensu ( co zresztą widać po ocenie tego filmu i komentarzach na FW).

Dla mnie największą zaleta tego filmu jest aktorstwo ( wszyscy aktorzy świetni) , zdjęcia. Dobrze udało się też połączyć cała tą historie ze współczesnością. Mnie ten film zaciekawił i wciągnął.
7/10

ocenił(a) film na 7
Cziken

Wydawało mi się trochę karkołomnym pomysłem połączenie współczesnego świata ze starożytnością, ale udało się, pełno tu takich umiejętnie wplecionych smaczków, jak np. kwestie ze sztuki jako newsy i dyskusje w wiadomościach telewizyjnych, dobrze dobrani główni aktorzy są bardzo naturalni i autentycznie sprawiają wrażenie steranych życiem weteranów- szkoda tylko, że zabrakło rozmachu, można było jednak miejscami dać więcej statystów, bitwy też mogły być bardziej efektowne, bo to w końcu film, a nie teatr i minimalizm to z reguły zły pomysł. Ale mimo to Koriolan zrobił na mnie dobre wrażenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones