PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502441}

Koriolan

Coriolanus
6,3 7 646
ocen
6,3 10 1 7646
5,2 5
ocen krytyków
Koriolan
powrót do forum filmu Koriolan

Zamiast legionistów w zbrojach, żołnierze w amerykańskich mundurach. Pomysł super, pytanie czy to wypali (mam nadzieję że tak;p)

użytkownik usunięty
polizeifurreich

jakie Bałkany? Wolskia to włoski lud. A Rzym na Bałkanach też raczej nie leży..

No kolega raczej się zasugerował tym, że film był kręcony na Bałkanach. Z tego co widać to wygląda na to, że czas i miejsce zostały zmienione więc chyba trochę za daleko poleciałeś myśląc, że kolega nie wie, że Rzym na Bałkanach nie leży.

ocenił(a) film na 7
polizeifurreich

szkoda że nie jest w stylu Tytusa Andronikusa :)))))

ocenił(a) film na 8
biernat_krakow

A ja czuję ulgę że nie. W głębi duszy nieznoszę takich parodii w których dana epoka jest przenoszona w inne realnia, tylko dlatego że się nie zebrało dość budżetu. Żeby nie było - Ryszard III z 1995 roku był zdecydowanie niezły, ale i tak wolę oryginalne klimaty jak film z lat 50-tych. Tytus jes wyjątkowo ciężkostrawny w swoich absurdach mieszania epok ale ratują go dla mnie niektre elementy jak np. wpsniała gra takich bardzo lubianych przeze mnie akotrów jak Anthony Hopkins czy Colm Feore, Da się obejrzeć, ale te klimaty razą.

Zgrzytam zębami na to że wreszcie ktoś realizuje tą zapomnianą sztukę i znów nie ma scenagrafii czasów rzymskich. Ale przynajmniej konkretnie dzieje się scenagraficznie w jednej epoce i dzięki temu jakoś po samych zdjęciach go trawię. Jak wyjdzie reszta nie wiem, ale nie mogę i tak się doczekać by się przekonać.

polizeifurreich

wydaje mi się, że lepiej by to wyglądało gdyby akcja zostało osadzona jednak w starożytności;/

ocenił(a) film na 7
r0hnin

Gdyby osadzono w starożytności film nie wnosiłby niczego nowego. Przeniesienie pozwala zobaczyć coś więcej. Myślę, że daje to status tragedii aktualnej, która nadal dobrze przedstawia zachowania ludzi i prawa rządzące światem polityki.

r0hnin

też tak myślę ale zawsze jest to zawsze inna perspektywa rzeczywistości w odniesieniu do historii. Filmy rozgrywające się w historii, czyli między innymi starożytności łatwo znaleźć przez http://www.historum.pl/filmy/

Gajush

wielkie dzięki bardzo fajna stronka:)

ocenił(a) film na 7
polizeifurreich

Armia rzymska ubrana jest w nowoczesne mundury i wyposażona w opartą na cyfrowych technologiach broń. Nie widać na nich amerykańskich emblematów, lecz rzymskiego orła na niebieskim tle. Większość rzymskich żołnierzy w filmie zagrana została przez członków serbskiego oddziału antyterrorystycznego SAJ, zaś w scenach wykorzystano autentyczne samochody, czołgi i broń. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że przeniesienie akcji ze starożytnego Rzymu na współczesne Bałkany jest zdecydowanym plusem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones