PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506412}
7,3 4 924
oceny
7,3 10 1 4924
7,3 3
oceny krytyków
Korporacyjna żywność
powrót do forum filmu Korporacyjna żywność

Hamburgery zamiast warzyw- bo taniej :)Oto motto.

pozman

Wstrząsający. I smutny zarazem. Przeraziła mnie ta "góra mięcha" wychodząca z wielkiej maszyny do mielenia mięsa (jak miska x100). A już kolosalne wrażenie - góra kukurydzy.

Tak, motto jest świetne. Ściśle wskazuje na to, czym się ludzie kierują w wyborze żywności. Równie dobry był tekst: "Ludzie przychodzili do sklepów farmerskich i mówili 'Co? Trzy dolary za tuzin jaj?'i piją puszkę coli za 75 centów".

Strach pomyśleć co by się działo w Polsce, gdyby fast food był tańszy...:|

Uriah

Wkrótce będzie. Nie od dziś wiadomo, że istnieje jakaś grupa ludzi, dążących do przejęcia kontroli nad światem (jakkolwiek by to głupio nie zabrzmiało) i chce to uczynić m.in. przez otyłośc, plus ogłupicze typu filmy disneya i poratle społecznościowe. Radzę zainetersować się tematyką new age, masonów, Iluminatów i nagle to wszystko połączy się w niewiarygodnie spójną całość...

tra

Akurat masoni i iluminaci to nie do konca zle zjawiska. Wspolczesnosc ich polaczyla z zydami i przykleila im naklejke "chca nami wladac, chca przejac wladze nad swiatem". Troche prawdy w tym jest, ale to m.in. dzieki nim nastapil bardzo szybki rozwoj architektury,technologii, inzynierii etc...

tra

A ludzi chcacych nami kontrolowac nie trzeba daleko szukac. 10min w internecie i mozesz zobaczyc kto w unii odpowiada za takie a nie inne przepisy co chca nam narzucic. Ludzie sa tak ciemni, ze tamci nie musza sie nawet z tym kryc. No ale coz... Ratunku juz nie ma. I taka jest prawda.

pozman

Tylko, że to nie jest taniej hamburger w mcdonaldzie big mac 12zł, za to 12zł by można było kupić 2 bułki mięso, ser i np. jednego pomidora i ogórka kktóry by starczył na 4 hamburgery tak samo jak ser i mięso, problemem jest to, że ludziom się nei chce robić jedzenia wolą zapłacić 4x więcej ale żeby ktoś im to przygotował. Zresztą nawet fastfoody małe są tańsze niż wielkie sieciówy, kebab 10zł a się nim najem, w mc donaldzie (2x big mac) czy kfc musze wydać 25zł, aby się najeść.

Tysma

Za 12zł to ja mam jedzenia na cały dzień śniadanie, obiad, kolacja. To gdzie to taniej?

pozman

To co pakują w jedzenie mnie tak nie przeraziło. Najgorsze to te biedne zwierzęta :/ Aż ryczeć się chce.

ocenił(a) film na 2
Niv_

Uroniłem łezkę pomiędzy kęsem burgera, a garścią frytek. Weź nie schizuj, na wsiach zwierzęta są traktowane podobnie, mniej lub bardziej humanitarnie i na mniejszą skalę, ale w ogóle to jest to samo. Zabijasz żeby JEŚĆ. Wegetarianin? Proszę bardzo, ja zostanę przy mięsie.

Warborn

Nie jestem wege, ani też przeciwko jedzeniu mięsa po prostu myślę ,że mogą sobie pożyć w jako takich warunkach w ciągu swojego krótkiego życia. To wymaga tylko odrobiny chęci. A na wsi w porządnym gospodarstwie nie rzuca sie zwierzetami jak piłkami, podejscie jest zupełnie inne.

ocenił(a) film na 2
Niv_

Często na wsi, nawet w porządnym gospodarstwie (cokolwiek by to znaczyło), karmi się zwierzęta gorzej, a sposoby ubijania są mniej "humanitarne". I może nie rzuca się kurami, ale często zalegają we własnych odchodach (bo starsza babcia niekoniecznie ma siłę żeby sprzątać czy sypać świeżą ściółkę), atakowane przez drapieżniki (część natury, a co) czy równie źle karmi (jakakolwiek niesprawdzona pasza - bo tanio, resztki ze stołu, w tym często kurze dla kur - bo nie ma np. psa w obejściu, a szkoda żeby się marnowało). Owszem, czasem mają więcej przestrzeni, widzą niebo, pożrą rośliny czy owady, ale sedno sprawy jest takie, że i tak idą pod nóż.

Warborn

Śmierć czeka wszystkich, ale jednak nie żyje się dla śmierci. Nawet dla zwierząt. Jeśli uważasz zwierzęta za przedmiot to nie mamy o czym dyskutować.

ocenił(a) film na 2
Niv_

Zwierzęta dzielę na jedzonko i inne. Musisz pamiętać, że rozmawiamy o nich (przynajmniej ja) w kategorii żywnościowej. Nie jest tak, że cenię sobie ludzi nad zwierzęta (wręcz przeciwnie), ale jestem na tyle realistą, że wiem, że takie gadanie, filmy czy protesty i tak nic nie zmienią. Więc jeśli to "męczenie" zwierząt polega na tuczeniu - trudno, niefajnie, ale niech tak zostanie. Co innego napier dalanie psa kołkiem czy podpalanie kota dla zabawy. No ale to już różne tematy.

Warborn

A gdzie niby widzisz tę różnicę? Oba zwierzęta - świnia, czy pies, są tak samo złożonymi i tak samo odczuwającymi ból istotami żywymi, kompletna hipokryzja. Zmienia się dzięki informowaniu społeczeństwa, kampaniom i tak dalej na szczęście wiele, jeszcze kilka lat temu nie było knajpek wegetariańskich, czy całych półek sklepowych z jedzeniem wege, teraz, przynajmniej w mieście, jest to normą, w jak wiadomo - nie mam podaży, gdy nie ma popytu, więc zdziwiłbyś się, jak bardzo wszystko, na szczęście, zmienia się na lepsze dla dobra naszego zdrowia, planety, oraz zwierząt. Grono świadomych konsumentów wzrasta.

Warborn

W ogóle nie zrozumiałeś filmu, prawda? :) Tutaj chodzi o skłonienie do myślenia odnośnie wielkich korporacji i koncernów, o rozpędzeniu tychże masowych produkcji o "krok za daleko". Piszesz o jakiejś fermie, gdzie starsza kobieta sprzedaje jaja, czy drób na targu, a film jest o znacznie większej skali. Nie chodzi o protesty, bo on pokazuje, że z nimi nie wygrasz. Wystarczy pokazać im, że decydujemy się na inne żywienie. I tak - piszesz o "tuczeniu", a to jest modyfikacja genetyczna, czy napychanie sterydami i innymi chemikaliami. No jeśli masz taki światopogląd to współczuję..

ocenił(a) film na 9
Niv_

obejrzyj "Earthlings" to dopiero zobaczysz, co robią ze zwierzętami.

ocenił(a) film na 10
pozman

"Hamburgery zamiast warzyw- bo taniej :)Oto motto."

Uważasz, że ci ludzie jedzą syfiaste hamburgery, bo im tak smakują?
Nie, oni to robią z braku kasy.

Dla mnie ludzką głupotę pokazuje stan, kiedy chęć zysku jest ważniejsza niż zdrowie człowieka,
a tak właśnie dzieje się we współczesnym świecie. Jeżeli na czymś nie da się zarobić, to coś nie istnieje.

Wyobraź sobie, że wynalazłeś lek na raka/cukrzycę albo nieskończone źródło energii.
Dziś to ogłaszasz, jutro już nie żyjesz, twój wynalazek ląduje w głębokiej piwnicy jakiejś korporacji,
a świat dalej spala ropę i umiera na raka.

Jak to zmienić? Bardzo trudno, ponieważ 90% obecnego społeczeństwa to bezmózgi, które
gapią się w tańce z gwiazdami i zamawiają pizze na telefon. Co gorsze - to im się bardzo podoba.
Jesteśmy bardzo głupim gatunkiem i ta planeta niedługo się z nas "otrząśnie"...

ocenił(a) film na 7
tajler_darden

Także często odnoszę wrażenie, że ludzkość mimo wielkich osiągnięć (np. inżynieria, medycyna, prawo) jest generalnie głupim gatunkiem (psychopaci, fanatycy). Czy żarcie w fast-foodach jest tanie? No tu nie masz racji. Zamów zestaw w McDonaldzie dla 4 osób. Poniżej stówy nie zamówisz. A za tyle możesz zjeść spokojnie w knajpie zwykły obiad. Ludzie to jedzą, bo nie chce im się pomyśleć, że to może być szkodliwe. Wygodniej jest nie myśleć, a potem lamentować i obwiniać. Albo ta cała amerykańska żywność na tackach do mikrofali. Potworność żywieniowa. Kupują ją, bo jest szybko, tanio i wygodnie. Po co samemu ugotować?

tajler_darden

Pizza nie jest wcale taka zła

ocenił(a) film na 10
Dexterb

O ile robisz ją sam.

ocenił(a) film na 8
tajler_darden

i nie z mąki pszennej ...

ocenił(a) film na 9
tajler_darden

chyba nie sądzisz, że 65-70% Amerykanów i 60% Australijczyków jest otyłych, bo nie stać ich na zdrową żywność?!
Oni to robią właśnie dla smaku + są uzależnieni, choć nie zdają sobie z tego sprawy, bo wiele substancji w przetworzonej żywności jest bardzo uzależniająca.
(teraz jest moda na brak glutaminianu sodu, chociaż o innych substancjach już producent nie chwali się w reklamie)
Poza tym jest jeszcze brak edukacji dietetycznej.

ocenił(a) film na 10
taperjeangirl

Jakbym wiedział, dlaczego są otyli, to bym dostał nobla, a potem kulkę od firm produkujących "leki" dla nich.
Wg mnie po prostu jedzą za mało ruchu, za dużo jedzenia WYSOKO PRZETWORZONEGO (np. syrop glukozowy zamiast cukru jest prawie wszędzie), a przede wszystkim za dużo węglowodanów w diecie.

tajler_darden

i tu masz rację

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones