PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30591}

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Snow White and the Seven Dwarfs
7,3 48 913
ocen
7,3 10 1 48913
7,0 7
ocen krytyków
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Pierwszy pełnometrażowy film animowany Walta Disney'a. Zła królowa wciąż zadaje pytanie magicznemu zwierciadłu: "Lustereczko, lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie". Zwierciadło zawsze odpowiadało, że ona jest najpiękniejsza, do czasu, gdy dostrzegło piękno Śnieżki - pasierbicy złej królowej. Ta natychmiastPierwszy pełnometrażowy film animowany Walta Disney'a. Zła królowa wciąż zadaje pytanie magicznemu zwierciadłu: "Lustereczko, lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie". Zwierciadło zawsze odpowiadało, że ona jest najpiękniejsza, do czasu, gdy dostrzegło piękno Śnieżki - pasierbicy złej królowej. Ta natychmiast rozkazała swojemu myśliwemu zabić ją w lesie i przynieść jej serce jako dowód. Ten jednak nie mógł tego zrobić i kazał jej uciekać, a serce wyciął z dzika. Zła królowa, wierząc myśliwemu, czuła się znowu szczęśliwa. Śnieżka przerażona uciekała przez straszny las, aż w końcu trafiła do małego domku. Jak się okazało, był to domek siedmiu miłych krasnoludków: Mędrka, Gapcia, Śpioszka, Wesołka, Nieśmiałka, Gburka i Apsika. Śnieżka postanowiła u nich zostać i z czasem zaprzyjaźniła się z nimi. Niestety, zła królowa odkryła, że jej pasierbica ciągle żyje i postanowiła sama ją zabić.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:58:43 https://fwcdn.pl/webv/89/88/18988/z01.18988.4.jpg https://fwcdn.pl/video/30591/dys_5lg_prog.360p.mp4
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

świat

boxoffice
$184 925 486 w USA
budżet
$1 499 000
na podstawie
Jacob Grimm (opowiadanie) / Wilhelm Grimm (opowiadanie)
dystrybucja
Syrena EG
studio
Walt Disney Productions
tytuł oryg.
Snow White and the Seven Dwarfs
inne tytuły
Snow White and the Seven Dwarves (alternatywna pisownia) Miedzynarodowe
więcej
Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Netflix, Hbo max, Canal plus manual, Disney, Canal plus, Player plus, Tvp, Amazon, Skyshowtime, Viaplay, Play now, Itunes, Polsat, Apple tv, Millennium docs against gravity, Piec smakow, Nowe horyzonty, Kino pod baranami, Mojeekino pl, Cineman, Ninateka, Flix classic, Play krakow, Vod pl, Katoflix, Outfilm, 35mm, Wfdif, Vod warszawa, Red carpet, Dafilms, Rakuten, Film box, Tv smart, Megogo, Arte tv Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.