PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592905}

Królewna Śnieżka

Mirror Mirror
6,2 69 814
ocen
6,2 10 1 69814
5,5 11
ocen krytyków
Królewna Śnieżka
powrót do forum filmu Królewna Śnieżka

Sam film nie zrobił na mnie większego wrażenia,pomimo pięknych strojów,baśniowej scenografii nie wykrzyknę głośnego wow,sama postać śnieżki mnie irytowała,za to Jullia nie zawiodła mnie - wspaniała postać złej królowej,polecam dla niej właśnie.

ocenił(a) film na 9
esmi_chilli90

się uśmiałem do łez, może to infantylne ale nastrój poprawia...

ocenił(a) film na 5
esmi_chilli90

Zgadzam się w zupełności. Niestety postać Śnieżki wypada blado, a dokumentnie kładzie ją na łopatki ten dubbing w wykonaniu Żmudy-Trzebiatowskiej - dno totalne. Ale jak sięgnę do pamięci to ona zwykle tym swym przepitym, piskliwym i świszczącym niekiedy głosikiem to nie jeden dubbing położyła w mej ocenie. I dodatkowo strasznie sztucznie te jej teksty brzmiały, zero emocji, a jeśli nawet to całkowicie nie współgrały one z tym co na wizji. Poza tym Collins chyba nigdy nie słyszała o depilacji brwi @:-) No takich krzaków to nawet większość kobiet bliskiego wschodu by się powstydziła @:-).
Za to Julia tak jak w większości produkcji z jej udziałem wypada bardzo dobrze, może nawet lepiej niż dobrze! No i idealnie zgrała się z jej postacią Agata Kulesza! Postać Brighton'a też zasługuje na uznanie. Zarówno gra Lane'a jak i dubbing Mikołajczaka. Za to Książę też niczym nie zachwyca... szczególnie w oryginale @:-).
Generalnie mogę uznać, że cała produkcja ma nieco więcej minusów niż plusów i dlatego nie wyrasta ponad przeciętność. Niekiedy miałem wrażenie, że oglądam "Jezioro Łabędzie" @:-) - szczególnie te balety Śnieżki z Księciem przy różnych okazjach - sztuczne to było i do mnie nie przemawiało.

gandalfszalony

Całkowicie się nie zgadzam. O kwestii urody kobiecej, różnych jej typach można by długo i wielowątkowo rozmawiać, nie mam na to czasu i sił (piszę jednym palcem na telefonie) - polecam tylko wpisać w Google- grafika "Elisabeth Taylor" - zobaczysz niewydepilowane brwi, a Taylor dla mnie i nie tylko dla mnie jest może najpiękniejszą aktorką. Druga sprawa, filmu - jest rewelacyjny, zmieniono mnóstwo w stosunku do kanonu, a jest wspaniale, nawet ciekawiej niż w fabularnym schemacie oryginału, jest dużo przewrotnych zaskoczeń i humoru a jednocześnie ocalono wymiar moralny baśni. Robota filmowa - rewelacyjna, np.montaż, czasem szybki, ale zawsze sensowny; kostiumy - surrealistyczne, piękne; efekty specjalne - doskonałe i dopasowane do potrzeb, gra aktorska świetna, idealnie wyregulowana by nie przejść w manierę dość częstą w znanych przeciętnych baśniach niemieckich (z TV Puls); muzyka dopasowana jak maseczka kosmetyczna do twarzy. A co do dubbingu - TVN 7 dał projekcję bez niego, i dobrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones