PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99080}

Królowa Syjamu

Suriyothai
6,2 324
oceny
6,2 10 1 324
Królowa Syjamu

Zmodyfikowana przy udziale Francisa Forda Coppoli, przerobiona specjalnie na potrzeby zachodniej widowni wersja najdroższej w historii tajlandzkiej kinematografii superprodukcji z 2001 roku. Film opowiada dzieje słynnej szesnastowiecznej tajlandzkiej królowej Suriyothai. Epicka opowieść skupia się zarówno na latach jej młodości jak i bohaterskich czynach jako żony władcy Królestwa Ayothaya, która w roku 1548 osobiście wzięła udział w bitwie o Hantawaddy, aby bronić swego męża przed birmańskim najeźdźcą.

opis użytkownika

XVI-wieczny Syjam. Suriyothai, 15-letnia księżniczka, kocha z wzajemnością młodego wojownika Pirena. Rodzina namawia ją jednak na małżeństwo z bogatym i wpływowym księciem Tien. Pochodzenie zmusza księżniczkę do wypełnienia narzuconych przez konwenanse obowiązków. Wkrótce Suriyothai poślubia Tiena. Mijają lata. Sytuacja w ojczyźnie komplikuje się. Do granic nadciągają zbrojne oddziały z Birmy. Gdy Tien umiera, Suriyothai nie waha się ani chwili i ryzykując własne życie, stawia się na polu walki.

margot_
opis użytkownika

Syjam, rok 1528. 15-letnia księżniczka Suriyothai nakłaniania przez rodziców zostaje żoną władcy tajlandzkiego Królestwa Ayothaya. Epicka opowieść skupia się zarówno na latach jej młodości, jak i bohaterskich czynach jako żony władcy. W roku 1548 bierze udział w bitwie o Hantawaddy, aby bronić swego męża przed birmańskim najeźdźcą.

margot_
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones