PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204585}

Królowa

The Queen
7,0 58 294
oceny
7,0 10 1 58294
7,2 26
ocen krytyków
Królowa
powrót do forum filmu Królowa

Za co te nagrody?

ocenił(a) film na 6

Film zrealizowany bardzo przyzwoicie, aktorstwo stoi na wysokim poziomie i tutaj nie ma zupełnie do czego się przyczepić ale merytorycznie jak dla mnie jest spłycony do granic rozsądku.
Diana jako ideał a królowa Elżbieta czy książę Filip jako bezmyślne i bezczelne aroganckie staruchy.

Bardzo bije po oczach to skontrastowanie i obraz na tym nie zyskuje - tak jak chcieli pewnie twórcy. Z tematu na dobry film zrobił się jakiś średnio udany obrazek podbarwiony pod publikę. Zastanawiam się tylko po co? Żeby część widzów (ta żyjąca w świecie filmów) nabrała przekonania że Elżbieta czy Filip to staruchy nadające się tylko do likwidacji?

Nie twierdzę że film przekłamuje fakty, wszystko byłoby tu do przyjęcia poza zachowaniem kilku osób. Nie wierzę że leciwa, szanowana królowa, mająca spory autorytet i wzorowe maniery na wieść o śmierci osoby nawet nie koniecznie lubianej ma to właściwie w d.... i mówi o takim wydarzeniu jak o tym że wczoraj zupa była za słona.
Właściwie w filmie brakuje mi tylko mięsistych przekleństw z ust Elżbiety i widoku Filipa pijącego piwsko i drapiącego się po jajach przed telewizorem , w którym leci właśnie program o śmierci Diany.

Zabrakło poprostu zdrowego dystansu i w mojej opinii film dużo stracił. Ale taka dziś jest polityka, lepiej podbarwić trochę żeby więcej osób przyszło do kina.

ocenił(a) film na 8
gacek776

Trochę się zgadzam ,ale nie do końca. Od razu zaznaczę ,że zawsze szanowałam,podziwiałam i lubiłam Królową Elżbietę. Rozumiem też jej poczynania po śmierci Diany. Ale z tym ,że szanowana królowa na wieść o śmierci osoby której nie lubiła nie zachowałaby się tak jakby miała to w tyłku , to się nie zgodzę. Ona tak była wychowana, więc na prawdę tak się mogła zachować .. Ona na wieść o śmierci ojca odparła ,że będzie miała dużo pracy. Tak była wychowana i jak dla mnie nie ma w tym nic złego. Każdy reaguje inaczej.. Zdenerwowało mnie wtedy tylko to, że ludzie tak obrzucili ją błotem. Zero zrozumienia.

ocenił(a) film na 6
siasiarzyna

A mnie najbardziej zastanawia jaką recenzję tego filmu wystawiła sama K.Elżbieta.
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones