film

Kraina Tygrysów

Tigerland
2000
1h 40m
7,2 8 550
ocen
7,2 10 1 8550
6,2 4
oceny krytyków
Roland Bozz trafia do Krainy Tygrysów - ciężkiego obozu szkoleniowego, po którym żołnierze wysyłani są na wojnę w Wietnamie. Jego porywcza i buntownicza natura sprawia przełożonym wiele kłopotów. Zobacz pełny opis
Kraina Tygrysów zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Kraina Tygrysów
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:24:56 https://fwcdn.pl/webv/16/38/11638/thumbnail.11638.4.jpg https://fwcdn.pl/video/32178/tigerland_480.360p.mp4

We wrześniu 1971 pluton rekrutów przybywa na szkolenie piechoty do Fort Polk w stanie Luizjana znanego jako Tigerland, ostatniego przystanku przed podróżą do Wietnamu. Trenuje się tam ludzi na bagnach w warunkach zbliżonych do tych panujących w Wietnamie. Szkolenie odbywa się według twardego systemu, aby stworzyć z nich żołnierzy, lecz jeden z żołnierzy po prostu chce być człowiekiem.

studio
Regency Enterprises (przedstawia) / Haft Entertainment / KirchMedia (współudział) / więcej
tytuł oryg.
Tigerland
inne tytuły
Kandydatem do głównej roli w filmie był Jonathan Rhys-Meyers. Ostatecznie trafiła ona jednak do Colina Farrella.
W filmie widzimy jak różne postacie piją piwo Miller Lite, które pojawiło się dopiero w 1975 roku.
Wszyscy żołnierze zgłaszający się na szkolenie AIT w 1971 powinni mieć na swoich mundurach baretkę medalu National Defense Service. Jednak w filmie żaden z żołnierzy nie ma jej na swoim mundurze.
Wojna jest rzeczą straszną i to wie każdy. Jednak jak straszne jest przygotowywanie się do niej? Tego już prawie nikt nie wie. Szeregowy Roland Bozz znajduje się w oddziale żołnierzy, który wkrótce ma zostać wysłany do Wietnamu. Bozz jednak nie potrafi się do wszystkiego przystosować i często się buntuje. Nikt nie potrafi zrobić z niego... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

jak być kretynem i oddac rządowi swoje włości i życie..tak to o tym jest ten film.Jako były żołnierz żałuję do dzisiaj swoich decyzji

Rewelka

ocenił(a) film na 8

Colin Farell idealnie pasował do tej roli. Zagrał bardzo dobrze i należą mu sie pochwały. Inni aktorzy też nie dali ciała. Ogólnie film wysokich lotów,który ogląda sie jednym tchem od poczatku do konca. Warto !

Calkiem niezly film,w stylu Full Metal Jacket,choc bardziej skromny,kameralny. Nieźle oddane realia obozu treningowego,Farrell,jak zwykle trzyma poziom,jedyne,co mnie trochę rozczarowało,to końcówka. Ale i tak wart obejrzenia.

Inny niż Pluton ale równie dobry.

Film z jednej strony niepozbawiony dyskretnie podanego inteligentnego humoru ale z drugiej strony obok uśmiechu wywołuje u widza żal, współczucie.

To również film, który uczy, że wojna to syf a pobudki, jakimi kierują się żołnierze mogą być skrajnie różne.

To film o...

BZDURA 4/10

ocenił(a) film na 4

za usilowanie morderstwa w armii jest sad wojenny i wiezienie a nie nagroda w postaci dowodztwa jednej z grup bioracych udzial w treningu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones