Film

Kraina Tygrysów

Tigerland
2000
1 godz. 40 min.
7,3 8 042
oceny
7,3 10 1 8042
4 330
chce zobaczyć
Roland Bozz trafia do Krainy Tygrysów - ciężkiego obozu szkoleniowego, po którym żołnierze wysyłani są na wojnę w Wietnamie. Jego porywcza i buntownicza natura sprawia przełożonym wiele kłopotów. Więcej Mniej
Kraina Tygrysów zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Kraina Tygrysów
Zwiastun nr 1 2:26
nr 1 2009-11-16T11:24:56 https://fwcdn.pl/webv/16/38/11638/thumbnail.11638.4.jpg https://fwcdn.pl/video/32178/tigerland_480.360p.mp4

We wrześniu 1971 pluton rekrutów przybywa na szkolenie piechoty do Fort Polk w stanie Luizjana znanego jako Tigerland, ostatniego przystanku przed podróżą do Wietnamu. Trenuje się tam ludzi na bagnach w warunkach zbliżonych do tych panujących w Wietnamie. Szkolenie odbywa się według twardego systemu, aby stworzyć z nich żołnierzy, lecz jeden z żołnierzy po prostu chce być człowiekiem.

studio
Regency Enterprises (przedstawia) / Haft Entertainment / KirchMedia (współudział) / Więcej...
tytuł oryg.
Tigerland
inne tytuły
Kandydatem do głównej roli w filmie był Jonathan Rhys-Meyers. Ostatecznie trafiła ona jednak do Colina Farrella.
W filmie widzimy jak różne postacie piją piwo Miller Lite, które pojawiło się dopiero w 1975 roku.
Wszyscy żołnierze zgłaszający się na szkolenie AIT w 1971 powinni mieć na swoich mundurach baretkę medalu National Defense Service. Jednak w filmie żaden z żołnierzy nie ma jej na swoim mundurze.
Wojna jest rzeczą straszną i to wie każdy. Jednak jak straszne jest przygotowywanie się do niej? Tego już prawie nikt nie wie. Szeregowy Roland Bozz znajduje się w oddziale żołnierzy, który wkrótce ma zostać wysłany do Wietnamu. Bozz jednak nie potrafi się do wszystkiego przystosować i często się buntuje. Nikt nie potrafi zrobić z niego... więcej
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • jak być kretynem i oddac rządowi swoje włości i życie..tak to o tym jest ten film.Jako były żołnierz żałuję do dzisiaj swoich decyzji

  2
  • Rewelka

   Gladiator1000 ocenił(a) film na 8

   Colin Farell idealnie pasował do tej roli. Zagrał bardzo dobrze i należą mu sie pochwały. Inni aktorzy też nie dali ciała. Ogólnie film wysokich lotów,który ogląda sie jednym tchem od poczatku do konca. Warto !

  • Calkiem niezly film,w stylu Full Metal Jacket,choc bardziej skromny,kameralny. Nieźle oddane realia obozu treningowego,Farrell,jak zwykle trzyma poziom,jedyne,co mnie trochę rozczarowało,to końcówka. Ale i tak wart obejrzenia.

   4
   • Inny niż Pluton ale równie dobry.

    Film z jednej strony niepozbawiony dyskretnie podanego inteligentnego humoru ale z drugiej strony obok uśmiechu wywołuje u widza żal, współczucie.

    To również film, który uczy, że wojna to syf a pobudki, jakimi kierują się żołnierze mogą być skrajnie... więcej

    5
    • Dobre kino. Przypomina trochę "Paragraf 22". Film o buntowniczej postawie żołnierza w świecie, w którym wygodnie jest się stapiać z tłumem, nie wychylać, robić co każą, nie myśleć a testy z języka polskiego w szkole rozwiązywać wg klucza. Powinien być lekturą w szkole.

     Wkurza trochę... więcej