PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764670}

Kraina cudów

Wonder Park
6,2 4 022
oceny
6,2 10 1 4022
5,0 3
oceny krytyków
Kraina cudów
powrót do forum filmu Kraina cudów

Ostatnimi czasy, zauważyłam, że coraz częściej można się spotkać z syndromem "Bajki dla dzieci" według, którego KAŻDY film animowany MUSI być dla dzieci, a jeśli jest już trochę za poważny to znaczy, że jest zły. Ja sama jestem ogromną fanką filmów animowanych i boli mnie bardzo, że ludziom potrafią podobać się takie "filmy" jak "Książę Czaruś" czy "Wyprawa Magellana". Ale chyba Ci ludzie nie znają genezy tego gatunku. O ile wiem, że "Kraina Cudów" nie jest filmem Disneya, to posłużę się tutaj cytatem założyciela tej firmy. Walt Disney przy produkcji "Żółtego Psiska" powiedział: "Gdybym robił filmy dla dzieci, chodziłbym w jednej koszuli". I o to chodzi!!! To, że jakaś produkcja jest animowana, nie oznacza, że od razu musi być DLA DZIECI, a ogromna ilość widowni tego nie rozumie. Absolutnie nie powinno się patrzeć na film pod względem. Bo wtedy "Dzwonnika z Notre Dame" trzeba by było spalić na stosie, a jest to naprawdę GENIALNY film. Podobnie jest z "Krainą cudów" - produkcją dość dojrzałą, a jednocześnie piękną, czy to pod względem fabularnym, czy chociażby patrząc na animację. Tak, więc podsumowywując. Jeśli ktoś idzie na jakąkolwiek animację z dziećmi tylko dlatego, że dana produkcja to film animowany i nie zwraca uwagi na inne czynniki, to krótko tym systemem pojeździ bo kiedyś trafi na taką "Krainę cudów" i będzie wokół niej egzorcyzmy odprawiał. Wystarczy obrać odpowiednią optykę na film i można się nim naprawdę zachwycić. Lepiej sprawdzić, czy dany film się nadaje dla dzieci zanim się na niego wybierzemy z pociechą, niż potem marudzić. A jak nie chce się komuś wydawać pieniędzy na kolejny bilet do kina, albo oglądać czy czytać rezenzji, to przykro mi, ale to już nie jest mój problem.

Echerica

Rececenzja bardziej niż w punkt. Choć jak to mówią każdy z nas jest inny o oczekuje od animacji czego innego.
Jedni ambitnego przekazu i rozbudowanej fabuły, a inni tylko mało ambitnego acz beztroskiego spędzenia wolnego czasu z dzieckiem.
Nie ma co wchodzić dyskusje, ja lubię takie bajki, Ty inne, nauczmy się to szanować i tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones