PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651932}

Kraina lodu

Frozen
7,5 267 231
ocen
7,5 10 1 267231
6,9 26
ocen krytyków
Kraina lodu
powrót do forum filmu Kraina lodu

Polska obsada

ocenił(a) film na 7

Anna Cieślak - Anna
Czesław Mozil - Olaf
Katarzyna Łaska - Elsa
Paweł Ciołkosz - Kristoff
Grzegorz Kwiecień - Hans

Dla mnie Ciołkosz i Kwiecień jak najbardziej na tak, z kolei nie wiem jak to wyjdzie z Cieślak i Mozil, oni dopiero
niemalże debiutują w dubbingu i ciekawe jak to wyjdzie (tutaj zwracam uwagę że to nie Anny Cieślak głos
słyszeliśmy w zwiastunie). Natomiast jeśli chodzi o Łaskę, to jestem rozdarta - pięknie śpiewa i myślę że "Let It Go"
w jej wykonaniu byłoby niesamowite, ale jako głos mówiony w ogóle mi nie pasuje.

ocenił(a) film na 7
Thumbelina

A jednak Łaska jedynie śpiewa jako Elsa, pełna obsada tutaj :D

ANNA (dialogi) - ANNA CIEŚLAK
ANNA (wokal) - MAGDALENA WASYLIK
ELSA (dialogi) - LIDIA SADOWA
ELSA (wokal) - KATARZYNA ŁASKA
HANS (dialogi) - GRZEGORZ KWIECIEŃ
HANS (wokal) - MARCIN JAJKIEWICZ
KRISTOFF (dialogi i wokal) - PAWEŁ CIOŁKOSZ
OLAF (dialogi i wokal) - CZESŁAW MOZIL
DUKE - KRZYSZTOF DRACZ

ocenił(a) film na 9
Thumbelina

Skąd masz te informacje?

ocenił(a) film na 7
Irma100

ze strony kina Helios

ocenił(a) film na 9
Thumbelina

dziękuję:)

ocenił(a) film na 9
Thumbelina

Super jestem ciekawa jak Ciołkosz poradzi sobie w wokalu

ocenił(a) film na 7
Zocha212

Ciołkosz śpiewa jedynie jedną piosenkę, którą piosenką nazwać nawet nie można. Jego postać ma jedynie jakiś około 20-sekundowy utwór, bez melodii, w którym sobie "pobrzękuje" na lutni, i raczej mówi do rytmu, niż śpiewa.

ocenił(a) film na 9
Thumbelina

Serio? Myślałam że będzie jakaś romantyczna piosenka z Anną ale może być jakaś bo ja słyszałam też że będzie śpiewał z Olafem i chyba jedną z Anną ale tą z Anną to na 100% nie wiem

ocenił(a) film na 7
Zocha212

Niestety lista z soundtracku już wyszła i to jedyny utwór Kristoffa :( Nie ma duetu z Anną, a Olaf ma dwie piosenki - jedną solówkę i jakąś grupową piosenkę w której śpiewa z Anną.

ocenił(a) film na 9
Thumbelina

Serio to bardzo ubolewam bo chcialabym zeby on byl z Anna ale moze tworcy zmienili oryginalne ballade milosne na rozmowe w ktorej on wyzna jej milosc ale naprawde ubolewam T.T

ocenił(a) film na 7
Zocha212

Twórcy trochę namieszali. W skrócie chodzi o to, że tradycją filmów z księżniczkami była miłosna ballada. Tak było od czasów Śnieżki aż do Zaplątanych, a coś podobnego nawet pojawiło się w Meridzie Walecznej (scena nad jeziorem). W przypadku Frozen sprawa wygląda inaczej, bo mamy dwie księżniczki z jednego filmu, po raz pierwszy w historii. To zadecydowało o tym że nie tylko nie będzie miłosnej ballady między Anną a Kristoffem (tylko duet między Anną i Elsą), ale też Kristoff będzie w pierwszym historii księciem który w ogóle nie pojawi się w parkach rozrywki Disneya we Francji i USA - a właśnie dlatego, że oprócz Anny pojawi się tam też Elsa (a zawsze pojawiają się tylko dwie postacie z filmu. Dla Kristoffa zwyczajnie zabrakło miejsca).

ocenił(a) film na 9
Thumbelina

T.T Do czego ten świat zmierza

ocenił(a) film na 7
Zocha212

To jest strasznie niesprawiedliwe ;P Kristoff to oficjalny jedenasty książę, a pierwszy którego nie będzie można spotkać w Disneyworldzie/landzie. Ale w sumie księżniczek wszystkich też się już nie spotka, bo jakiś czas temu zrezygnowano z Pocahontas.

Thumbelina

Boże dlaczego usuneli Pocahontas ?

ocenił(a) film na 7
ZuzannaZofia

Uznali że nie ma sensu jej tam trzymać. Oczywiście kolejki do niej były, ale mniejsze niż w przypadku pozostałych postaci, więc wymienili ją na kogoś popularniejszego. Teraz Pocahontas pojawia się jakoś raz na tydzień i na parady.

Thumbelina

Uf to kamień z serca bo pocahontas jest moją drugą ulubioną księżniczką po Roszpunce

ocenił(a) film na 9
Thumbelina

Ale w Małej Syrence Eryk nie śpiewa może tu też tak będzie ?

ocenił(a) film na 7
Zocha212

To możliwe :P. Gdy pisałam o balladzie miałam na myśli że Anna i Kristoff nie mają duetu, ale rzeczywiście ktoś inny może im zaśpiewać. Tak było w Księżniczce i Żabie, Małej Syrence i Pięknej i Bestii. Tylko że właśnie ten nieszczęsny soundtrack na to nie wskazuje, bo jedyna romantyczna piosenka na nim jest między Anną i Hansem.

Ciekawostka; frustracja fanów Kristoffa jest tym bardziej większa, że jego miejsce zajmuje wszędzie Elsa, przeciwko dołączeniu której do grona księżniczek ludzie i tak są przeciwni. :(

ocenił(a) film na 10
Thumbelina

Z nieoficjalnych źródeł wynika, że "romantyczną" piosenkę zaśpiewają... Trolle, do których Kristoff zaprowadzi Annę, z powodu jej włosów które rąbią się coraz bardziej białe... Nie wiem, ile w tym prawdy, ale to właśnie przy tej piosence Anna uświadomi sobie, że może Hans nie jest jej wymarzonym facetem...
Oby tak było ^_^

ocenił(a) film na 7
Chanelka_2_2

Z moich źródeł też wynika, że trolle śpiewają piosenkę w której próbują wyprawić ślub Annie i Kristoffowi :). Podobno jest bardziej komediowa, ale mam nadzieję że będzie można zaliczyć ją do 'romantycznej ballady' :)

ocenił(a) film na 10
Thumbelina

znalazłam takie coś:

https://www.youtube.com/watch?v=HsOIU4BQ2oI

fragmenty piosenek z "Krainy Lodu" nagrywane w studiu, jest tam również ten moment, gdy śpiewają trolle :)

ocenił(a) film na 9
Thumbelina

Anna i Kristoff zakochana para ^^

użytkownik usunięty
Thumbelina

trochę się już we wszystkim gubię, a widzę że masz delikatną obsesję na punkcie Frozen, więc może mi powiesz :D. Kristoff śpiewa coś w końcu czy nie? Bo w oryginale dubbinguje go Jonathan Groff, który ma głos jak marzenie, więc miałam nadzieję na co najmniej duet :(

ocenił(a) film na 9

Pozwól, że ja ci odpowiem. Kristoff nie ma niestety żadnej piosenki oprócz reindeer are better than people, co jest chyba bardziej recytacją niż piosenką z prawdziwego zdarzenia.

ocenił(a) film na 9
Chanelka_2_2

Boziu Boziu Boziu nie wiem skąd to masz ale za to Cię wielbie :)

ocenił(a) film na 10
Zocha212

E tam "wielbię"... Po prostu staram się być na bieżąco z informacjami na temat "Krainy Lodu"... Chyba cudem przeczekam czas do premiery... XD

ocenił(a) film na 9
Chanelka_2_2

Ja też już odliczam dni a przeczytałaś już rozdziały które Ci przesłałam bo jeżeli nie to spokojnie nie śpiesz się a jeżeli tak to może dziś Ci prześle drugą część piątego rozdziału :)

ocenił(a) film na 10
Zocha212

jeszcze nie przeczytałam, ale jak przeczytam, to dam ci znać

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
Thumbelina

A czy wiesz kto będzie dubbingował jako małą Annę i małą Else ?

ocenił(a) film na 7
Zocha212

Podejrzewam że będą to te same panie, jedynie zmienią ton głosu. Tak było chyba w przypadku Meridy i Roszpunki.

ocenił(a) film na 9
Thumbelina

Dzięki za wszystkie info :)

ocenił(a) film na 10
Thumbelina

Wokal Katarzyna Łaska? Hm... To może być ciekawe...

ocenił(a) film na 9
Thumbelina

skoro jest ciołkosz to idę do kina. uwielbiam głos tego gościa. jest najlepszy

ocenił(a) film na 9
raven46

Też go lubię ;) A jak będzie dubbingował jeszcze Mozil to jeszcze lepiej bo w samej wymowie ma śmieszny głos ;)

ocenił(a) film na 9
Zocha212

głos Mozila mi osobiście bardzo pasuje do postaci gadającego bałwanka. już nie mogę się doczekać. kupię sobie orzeszki w czekoladzie, zapadnę się w fotelu i przepadnę na czas trwania filmu

ocenił(a) film na 9
raven46

:) Ja także myślę że fajnie wybrali

Zocha212

W końcu to nasz Jack Mróz;) A teraz będzie i Kristoffem;D

ocenił(a) film na 9
Mary_94

Dokładnie :)

Zocha212

Jak ja bym już chciała zobaczyć logo Disneya na zaczynającym się filmie na ekranie. Czym bliżej do premiery tym bardziej się dłuży to czekanie;D

ocenił(a) film na 9
Mary_94

Zaraz Ci coś wyślę ok ?

ocenił(a) film na 7
Thumbelina

Po zwiastunie mam wrażenie, ze pod Annę głos podkłada Agnieszka Pawełkiewicz, ale mogę się mylić.

ocenił(a) film na 10
tears_in_heaven

ale na podstawie pierwszego polskiego fragmentu filmu, kiedy to Anna i Kristoff spotykają Olafa, możemy jednoznacznie stwierdzić, że ostatecznie głos pod Annę podłoży Anna Cieślak :)

ocenił(a) film na 7
Chanelka_2_2

Nie wiem, więc nie będę się spierać :) Choć wydaje mi się, że Anna ma lekko skrzeczący głosik, a pani Cieślak raczej niski, stąd to podejrzenie.

tears_in_heaven

We zwiastunie mi też wydaje się, że to Agnieszka Pawełkiewicz :D Wydaje się, że i w tym fragmencie i w zwiastunie są dwa inne głosy xd

Sebek7771

W zwiastunie* xd

ocenił(a) film na 7
Sebek7771

Mi się to skojarzyło z Wodogrzmotami Małymi, bo Kristoff to Dipper, a Anna - Mabel. Masz ten link do fragmentu, bo nie chce mi się szukać? :D

ocenił(a) film na 7
tears_in_heaven

Aha, dobra, już wiem co i jak. Moja inteligencja czasem powala.

tears_in_heaven

Mi też się tak skojarzyło i chciałem to napisać, ale nie oceniłaś, więc myślałem, że powiesz "Nie wiem, nie oglądam" xd.
Już Ci daję do fragmentu: http://www.youtube.com/watch?v=DC6dssNMCW0

ocenił(a) film na 7
Sebek7771

Już znalazłam ten link i faktycznie Cieślak mówi za Annę. Ale jak będzie w filmie, to się dopiero przekonamy po premierze. Choć wolałabym Pawełkiewicz. Lubię jej głos ;D

tears_in_heaven

A idziesz na to do kina ? :D <Libre soy przy napisach ^^>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones