PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782949}
6,6 13 387
ocen
6,6 10 1 13387
7,4 26
ocen krytyków
Kraina wielkiego nieba
powrót do forum filmu Kraina wielkiego nieba

Co tu sie odpierdzielilo, to nie mam słów... Jeśli Dano robi takie debiuty to niech on wchodzi w reżyserke i tworzy legende.

Film rewelacyjny, niedzisiejszy - w mega pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Subtelny, nieśpieszny, mądry, z aktorstwem najwyższych lotów, ze zdjęciami!) takimi, że przenosiły w inny wymiar, a do tego były okraszone współpracującą z nimi muzyką. Praca kamery - jak na niby zielonego Dano - genialna. Do tego klimat,klimat,klimat - z duszą, niczym wyrwany z lat 90'. Co tu dużo pisać... Małe arcydzieło :)

Ps. Mulligan... Kocham sie mylić lub zmieniać zdanie, nie byc tępym i nie nieomylnym :) Tak jak często drażniła mnie,nie doceniałem jej, wydawała mi sie przeszarażowana, z miną wiecznie zbitej cizi - tak po tym filmie zbieram szczękę z podłogi. Aktorstwo totalne, oscarowe. Nie wierzyłem, że może być tak wszechstronna i w tak subtelnym filmie pokazać aż tyle barw. Z gościa,który delikatnie mówiąc jej nie cenił i nie przepadał za nią - do absolutnego fana! Aktorka z ekstraklasy. Ogolnie aktorstwo w tym dziele było fantastyczne z każdej strony,ale Mulligan...To jej film... Gyllenhaal rzecz jasna również na swoim wielkim poziomie, no a i młoda hybryda Zamachowskiego i Dano też dała rada i nie spaliła sie przy tak wielkim i doświadczonych partnerach :)

Czysta REWELACJA! Wiecej takich filmów i wiecej takiego Dano! Nie wyobrażam sobie, żeby on po czyms takim nie kontynuował reżyserskiej scieżki! Nie wyobrażam...

ocenił(a) film na 8
mateos8

Jak to miło przeczytać takie zachwyty dla bardzo dobrego filmu. Niedocenionego niestety.

ocenił(a) film na 9
mateos8

Nie wiem czy widziałeś wcześniej "była sobie dziewczyna" czy "wstyd" ale jeśli tak to po nich już powinieneś docenić żę to bardzo dobra aktorka. Szczególnie w rolach dramatycznych się wspaniale odnajduje. bardzo podobna rola w nieco słabszym "moudbound" z 2017r. P.s co do miny , faktycznie od czasu wstydu przylepiła sie do niej taka maniera tej nieco przekrzywionej buzi/ust (wiecznie zbitej cizi) jak ujełeś ;),ale oglądałem z nią wywiad w którym stwierdza , ze fatycznie zdaje sobie z tego sprawę, ale odkąd została ambasadorką akcji "war child" jej tak się zrobiło (wspiera dzieci wojny). Ma melancholijna osobowość dlatego tak dobrze i autentycznie wypada we wszystkich tych scenach gdzie płacze. W początkach kariery nie była taka"płaczliwa"

Stefano_Euseubio

Nie widziałem właśnie tych dwóch w/w przez Ciebie filmów, wiec tym trudniejsze miałem zadanie dojścia do doceniania jej, podczas gdy w moim umyśle tak mocno grała ta irytująca postać Daisy. Rowno mocno pamiętałem ją z roli w "Drive" - choć nie irytowała tam, to też to byla dość "mamejowata" rola, więc występ w "Wielkim Gatsbym" mógł tylko przypieczętować moje błędne myślenie.

A już teraz od posta, zdążyła zagrac u pani Emerald kolejną świetną, całkowicie inna od innych rolę - i zrobiła to brawurowo. A i dzisiaj też jestem świeżo po oficjalnym trailerze "Maestro" i widać, że gra tam już jak diva rzemiosła aktorskiego, dojrzale i pewnie.

Aktorka z ekstraklasy w chwili obecnej , bez dwóch zdań.

ocenił(a) film na 9
mateos8

Zapomniałem dodać jeszcze filmu "Nie opuszczaj mnie " z 2010r. który był przed Gatsbym a zagrała fenomenalnie.

Jeśli chodzi o role w "obiecująca.młoda.kobieta" to fakt tu już dojrzała diva aktorska, zmieniała wizerunek w filmie co najmniej 5 razy, jak kameleon. Widać po niej to że jest matką trójki dzieci, i zbliża się do 40. Mulligan sprzed dekady a Mulligan to dwie różne kobiety..z wiekiem pogłębia się u niej "melancholijny wygląd".

Co do "maestra" to prawdopodobnie bedzie nominowana do Oscara za ten film z dużą szansą na wygraną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones