Kraj gazem płynący

GasLand

2010 1 godz. 47 min.
6,9 959
ocen
6,9 10 959
931
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
powrót do forum filmu Kraj gazem płynący
 • CichyMorderca ocenił(a) ten film na: 8

  ale tylko dla tych co żyją daleko od miejsca wydobycia.
  No i jeszcze dla opłacanych obrońców korporacyjnych szumowin.
  Ktoś kto zostawia 5 tematów pod filmem albo ma problemy natury psychicznej albo jest opłacany.

 • jaczylion0 ocenił(a) ten film na: 10

  CichyMorderca Zgadzam się z Tobą i też mi się rzuciło w oczy że ten użytkownik filmwebu za bardzo przejął się tym filmem. Wszedłem więc na konto tego użytkownika. Konto założone tuż po premierze filmu pod którym piszemy. Oceny innych filmów ukryte. ostatnia wizyta niecały miesiąc temu. Łącznie 20 tematów które założył i pod którymi się wpisywał, z tego 14 do filmu "GasLand".

  Ten film powinien obejrzeć każdy. Jeśli ktoś się łudzi że obywateli Polski chronią Ministerstwo Środowiska, Państwowa Inspekcja Pracy, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i inne podobne to niech się dalej łudzi. A i jeszcze jeśli ktoś się łudzi że gaz czy energia elektryczna wyprodukowana z tego gazu będzie tańsza też niech się łudzi.

  Wydaje mi się że gaz puki co w Polsce jest w miarę tani i dostępny więc nie ma potrzeby wydobywania go w taki sposób i lepiej zostawić tą metodę wydobywania na czarną godzinę i następnym pokoleniom które mogą wymyślić leprze metody. Mam nadzieje że złoża tego gazu nie
  wyniosą się do innego kraju ze względu na ogólnie złą sytuacje w Polsce ;)

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  CichyMorderca Skro jest tak jak mówisz, to jakim cudem ludzie żyją w rejonach gdzie wydobywa się gaz "konwencjonalny"? Przecież metoda wydobycia jest identyczna, jedynie metoda "aktywizacji" złoża jest inna, ale to trwa najwyżej kilka miesięcy.
  Argumenty przeciwników gazu łupkowego są tak śmieszne że aż cieżko z nimi dyskutować. O tym, że Gasland pokazuje sytuację ze Stanów Zjednoczonych, która z wydobyciem w Polsce ma niewiele wspólnego nawet nie wspominam...
  Acha, i warto się dowiedzieć kto jest producentem filmu Gasland...

 • CichyMorderca ocenił(a) ten film na: 8

  Tia producentem jest reżyser,coś cienko z twoim spiskiem ale ok dalej.Chciałbym usłyszeć te śmieszne argumenty.

  "Argumenty przeciwników gazu łupkowego są tak śmieszne że aż cieżko z nimi dyskutować. O tym, że Gasland pokazuje sytuację ze Stanów Zjednoczonych, która z wydobyciem w Polsce ma niewiele wspólnego nawet nie wspominam..." Wspomniałeś linijkę wyżej ,ale jak zwykle był to żałosny argument.Wspólna jest metoda wydobycia i chemikalia używane do tego.

  Mieszasz człowieku swoje zeznania pewnie polityk albo lobbysta życzę udanej kariery.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

  CichyMorderca Ech...

 • CichyMorderca ocenił(a) ten film na: 8

  ok ech

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

  CichyMorderca Po prostu nie ma sensu prowadzić takiej dyskusji. Nie znasz się na tym, naczytałeś się i naoglądałeś filmów. I najwyraźniej nie rozumiesz, że nafta i gaz to największy biznes na tym świecie. W żadną inna branżę nie angażuje się takich środków i gdyby nagle okazało się, że jakieś wydarzenie wywraca pewien porządek do góry nogami, to oczywiste jest, że znajdą się ludzie, firmy, rządy państw, które zrobią wiele żeby temu przeciwdziałać.

  Nazwij to teorią spiskową - proszę bardzo, ale takie są fakty. Rosja od lat przeciwdziała uniezależnieniu się Polski od ich ropy i gazu - poczytaj o porcie w Ventspils na Litwie, o ropociągu Adamów-Brody, o gazociągu północnym, o gazociągu Southstream - to są projekty, które nie miały (nie mają) kompletnie żadnego uzasadnienia ekonomicznego, a jednak są finansowane przez Gazprom. Po co? Żeby utrzymać status quo - czyli Rosja sprzedaje gaz i Rosja ma z tego korzyści.
  Innym przykładem jest postawa Francji, która rękoma i nogami barykaduje się przed łupkami, bo sprzedaje energię atomową i technologię do produkcji elektrowni. Na złożach straciliby miliardy.

  W Stanach jest identyczna sytuacja. Od wielu lat USA starało się uniezależnić od dostaw z Bliskiego Wschodu, który był bardzo niestabilny i w którym szejkowie z OPEC windowali ceny. Kiedy wreszcie pojawiła się taka możliwość w postaci gazu łupkowego, zaczęła się ofensywa. Nie mówię teraz konkretnie o "Gasland" a o filmie Matta Damona "Ziemia obiecana", który, jak ujawniono, sfinansowała firma Abu Dhabi Media. Jeśli chodzi o "Gasland" to lista bzdur pokazanych w tym filmie jest wręcz żenująca, a ten gaz ulatniający się z kranu to wręcz symbol.

  Nie wierzcie w taką propagandę. Myślcie samodzielnie.

 • CichyMorderca ocenił(a) ten film na: 8

  "szejkowie z OPEC" wątpię by mieli szejków w Wenezueli, Nigerii czy Ekwadorze.W takim OPEC amerykańskie interesy reprezentuje co najmniej 5 państw.
  http://www.filmweb.pl/film/Home+-+S.O.S.+Ziemia!-2009-506848

  "Nie wierzcie w taką propagandę. Myślcie samodzielnie" Nie nawołuj za bardzo,a "Ziemia obiecana" to średni film.