PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190315}

Kronika opętania

The Possession
6,0 48 309
ocen
6,0 10 1 48309
4,8 4
oceny krytyków
Kronika opętania
powrót do forum filmu Kronika opętania

Mieszkam w UK, wiec pare dni temu wybralam sie do kina z kolezanka (rowniez Polka) na
tenze horror... Ktory nie jest taki zly, calkiem niezle budowana atmosfera, ciekawa historia,
dobrze zagrany (Jeffrey Dean Morgan!! <3), tylko że... DEMON Z PUDELKA MOWI PO
POLSKU :D Hahahahahaha!!! Nie moglysmy sie pozbierac ze smiechu!! :D Ale polecam
film, calkiem warty obejrzenia :D

ocenił(a) film na 3
Sol_89

oooo rany hahaha, wlasnie zaczynam ogladac - ciekawe jak wypadnie 'polsko gadajacy demon' ;P

ocenił(a) film na 6
lonely_stoner

Daj znać jak Ci się podobało :D

ocenił(a) film na 3
Sol_89

mam baardzo kiepska wersje tego filmu, na poczatku zrozumialam jak demon mowi po polsku: zjem twoje serce...

ocenił(a) film na 6
lonely_stoner

Aaaach szkoda, bo wczesniej mowi dziecieca rymowanke, w stylu: tyle grzybkow w trawie wszedzie, co to bedzie, co to bedzie :D :D :D :D

Sol_89

Najchętniej już bym go oglądnęła, ale nie chce sobie psuć niespodzianki w wersji kinowej.

ocenił(a) film na 6
izabella385

on mówi tam "wszędzie" ;) nam wyszło - tyle grzybków w trawie siędzie ;) szkoda, że sobie dybuk z gramatyką nie radzi ;) "chcę w ciebie mieszkać" było słabe :D mogli zatrudnic polską sprzątaczkę chociaż do sprawdzenia ;)

ocenił(a) film na 8
Sol_89

I paradoksalnie to był jeden z momentów który mnie przeraził,a może po prostu zbudował klimat?

Sol_89

jak chcecie posmiac sie z innych filmow, gdzie kaleczy sie nasz ojczysty jęzek, to obejrzyjcie sobie sceny (bo calego filmu nie polecam) z "Woda dla sloni" - Pattinson mowi (probuje mowic) po polsku - no masakra, bedziecie leżec :D nawet nie probował popracowac nad dykcją... a gra tam Polaka

ocenił(a) film na 7
misti27

Jego rodzice w tym filmie też nie lepsi... Tak kaleczą, że aż boli.

ocenił(a) film na 7
generallylonely

Sol - mialam to samo! tez jestem w UK i jak uslyszalam polskiego demona, to sie zasmialam, to ludzie naj na idiotke spojrzeli :D i tez na ten blad 'w ciebie' zwrocilam uwage i tym wieksza zwala xd ( ale dziwne,ze nie dali napisow zeby przetlumaczyc ... i czmeu alkurat polski ?! xd )

ocenił(a) film na 7
MaraSzrum

Wlasnie...czemu akurat Polski?? Ja wlasnie wrocilem z kina a mieszkam w Danii..i takze tego tutaj nie przetlumaczyli ...czyli tego jak Dybuk nawija po naszemu...i z reszta scena przy stacjii benzynowej Gdy Demon Gada do Emily po Polsku a Ona odpowiada po ...Angielsku...he he hehe he he..i sie rozumieli doskonale....to jest najlepsze....i juz samo imie Dziewczynki...Cos maja Peha te Emilie...jak Emily Rose....Pozdrowy...

ocenił(a) film na 9
Pedro_16

przecież ten profesor powiedział, że pudełko najprawdopodobniej zostało wykonane w okresie międzywojennym w Polsce, dlatego dybuk mówił po polsku

ocenił(a) film na 4
misti27

"wybor zofii"-tam tez pelno baboli

ocenił(a) film na 3
Sol_89

obejrzalam dzis caly film, wystawilam mu ocene 3. Ani straszny, ani ciekawy, taki tam sobie.

użytkownik usunięty
lonely_stoner

po obejrzeniu słabej wersji CAM

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Sol_89

Mialam podobnie tylko,ze mieszkam w Hiszpanii. W pewnym momencie to cos z pudelka mowilo po Polsku ale nie poprawnie gramatycznie :)) a rymowanka jest na samym koncu.

użytkownik usunięty
morena91

ta sama historia z Uk :D normalnie zlałam się w gacie

ocenił(a) film na 4
morena91

"po polsku" - z malej litery sie pisze

schiz

A że "niepoprawnie" napisane osobno toś już nie zauważył? Jaki sens ma wypisywanie czyichś ortów na forum filmowym, nie mam pojęcia, ale próbuj dalej.

ocenił(a) film na 4
bobinsky

widze ale komentuje tylko duze babole zwlaszcza patriotow od Polskich Gabarytow

Sol_89

żartujesz ! no jak ja w takim filmie usłyszę swój język to chyba już nie będę się musiała martwić że będę się bać po filmie xDDDD

Sol_89

To było strasznie parodystyczne. Gibanie się rabina podczas egzorcyzmów ( swoją drogą, to miłe, że cały personel szpitalny ułatwił bohaterom przeniesienie córki w odosobnione miejsce ) dopełniło reszty przez co trudno jest podejść mi do tego filmu na poważnie :)

ocenił(a) film na 4
gennie85

nie widzialem personelu szpitalnego :O

schiz

Chodzi właśnie o to, że go w ogóle nie było. Tak jakby wszyscy postanowili pochować się akurat podczas przenoszenia dziewczynki.

ocenił(a) film na 4
gennie85

oni myślą ze widz jest ślepym durniem

ocenił(a) film na 7
schiz

a nie jesteś. No może nie ślepym :)

ocenił(a) film na 1
Sol_89

Dlaczego zydowski demon mowi po polsku? To chyba jasne, Zydzi to Polacy. Praktycznie kazdy Polak ma wsrod przodkow jakiegos Zyda, najczesciej mechesa, ale to nie ma znaczenia.

ocenił(a) film na 8
kokonut

tyle grzybkow w trawie wszedzie, co to bedzie, co to bedzie ,,,
Jestem po seansie filmu i nie mogę wciąż uwierzyć w to, że dybuk mówił po polsku!!!!!!!!!!!!! Myślicie że to jakiś błąd producentów????

ocenił(a) film na 4
xxmgielkaxx

To nie żaden błąd. Uczyłaś się historii w szkole? Jeśli tak, to może wiesz że Żydzi (z dużej litery, bo jako naród) nie mieli własnego kraju i żyli w tzw. diasporze, czyli rozproszeniu w wielu krajach całego świata. W okresie przedwojennym wielu z nich mieszkało w Polsce. Było ich tak dużo, że po ogłoszeniu niepodległości Izraela przez jakiś czas planowano uczynić język polski drugim językiem urzędowym tego państwa, ponieważ wielu Żydów osiedlających się na jego terenie dotychczas żyło właśnie w Polsce.
Dlatego to akurat NIC dziwnego, że żydowski demon mówi po polsku. Jak widać, twórcy tego filmu znają historię Polski ( i / lub Żydów) lepiej niż myślisz :)

ocenił(a) film na 4
Hrabia_Zuo

to był duch polskiego żydka [z malej] z poklosia [z malej]

kokonut

ja nie mam.... -.-

ocenił(a) film na 4
bojowniczka777

ja tez nie.
ale mam napleta.

Sol_89

W ogóle demony lubią mówić po polsku, we "Wrotach do piekieł" niejaka lamia warczy "NADSZEDŁ TWÓJ CZAS"!!! :)

ocenił(a) film na 4
Pirania185

lamia? to w sexmisji

Pirania185

haha Polacy przejmują nie tylko you tuba ale i wrota piekieł hahaha :D:D XDXDXDXD

bojowniczka777

możecie mniej więcej podać momenty, kiedy do akcji wkracza polski demon? całego filmu oglądać mi się nie chce, ale wątek rodaka mnie zaciekawił

ocenił(a) film na 6
johny_caravagio

Hahahah :D Ok, SPOILER! :D Polski demon pojawia sie po raz pierwszy na samym poczatku, pozniej prowadzi konwersacje z dziewczynka gdzies w polowie filmu - kiedy ta ucieka od swojego ojca zeby znalezc pudelko, i znajduje je na smietniku (jest taki plakat z nia pod latarnia, jak wlatuja w nia ćmy :D). No i na samym końcu Polak ma zawsze ostatnie słowo. :D

Sol_89

dzięki znalazłem:) a demon fakt, gadane ma

Sol_89

dybuk mówi po polsku? to świetnie, choc bardziej pasowalby wschodni jidysz. dybuk to fajny i mroczny temat, chyba nawet nakrecili film pod takim tytulem, przed wojna. singer o tym pisal. musze zobaczyc ten film.

Sol_89

no faktycznie powód to poszczania sie ze smiechu, DEMON Z PUDELKA MOWI PO POLSKU :D Hahahahahaha!!! ................ ;/

ocenił(a) film na 6
milenasy

No :) Dobry powód :) Szczególnie jak mówi tyle grzybków w trawie wszędzie :) A teraz wracaj krzyczeć na dzieci które wejdą na twój trawnik! ;)

ocenił(a) film na 4
milenasy

raczej żydowski demon z pudełka mówiący po polsku :D zawsze spooko :))

ocenił(a) film na 4
Martii_4

Film był przede wszystkim poniżej oczekiwań, ostatni raz tak się zawiodłam oglądając horror o szczuroludziach żywiących się zębami ludzi ... zestawiając z trailerem - porażka.

ocenił(a) film na 8
Sol_89

ale jestes glupia... co w tym smiesznego ze demon mowil po polsku? wg mnie swietne rozwiazanie a ty sie doucz historii to bedziesz wiedziec dlaczego polaczano watek judaizmu i polskiego zlowrogiego glosu, jestes za glupia by zrozumiec ta przenosnie

DANCERfromPOLAND

Może by tak trochę więcej kultury? Jakim prawem wyzywasz dziewczynę od głupich? Zastanów się najpierw nad treścią jak i jej formą, którą chcesz się podzielić na forum. Normalną, produktywną dyskusję można prowadzić bez obrażania innych.

ocenił(a) film na 7
yukarii

wiem dobrze o polskiej historii, bo uwaga ! zdawalam hisorie na maturze na wysokim poziomie. niemniej, zwiazek judaizmu z polska jest dosc wazny, jednak to nie czyni nas jednym narodem. i uwazam to za blad we filmie, bo jezeli chodzi o ZYDOWSKIEGO demona, to nie powinien mowic po POLSKU ( do tego kaleczyc go tak jak to zrobili ).

ocenił(a) film na 6
MaraSzrum

Nic dodać nic ująć - jak się uparli na ducha polskiej żydówki to niech im już będzie, ale kaleczenie polskiego języka jest niewybaczalne. I dzięki yukarii! Ale nie przejmuj się, nie ruszają mnie komentarze osób które po prostu muszą się na kimś czasem wyżyć ;)

ocenił(a) film na 6
Sol_89

Tym bardziej teraz, kiedy widzę że ta osoba oceniła każdy Zmierzch na 10/10. ;)

Sol_89

Przypuszczam, że totalnie nie zwróciłaś uwagi na te nędzne zaczepki, bo i po co? Pewnym ludziom i tak nie przetłumaczysz... :/ Nie mniej jednak szkoda, że filmweb schodzi na psy i już mało gdzie można prowadzić normalne dyskusje bez obrażania kogokolwiek, dodatkowo często jeszcze nędznie tłumaczonego jako "wyrażanie własnego zdania"... no po prostu żałosne.
Swoją drogą chyba dziś zabiorę się za film; dawno już nie oglądałam niczego dobrego z gatunku, może tu akurat wybór okaże się w miarę trafny. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones