PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190315}

Kronika opętania

The Possession
6,0 48 328
ocen
6,0 10 1 48328
4,8 4
oceny krytyków
Kronika opętania
powrót do forum filmu Kronika opętania

Mieszkam w UK, wiec pare dni temu wybralam sie do kina z kolezanka (rowniez Polka) na
tenze horror... Ktory nie jest taki zly, calkiem niezle budowana atmosfera, ciekawa historia,
dobrze zagrany (Jeffrey Dean Morgan!! <3), tylko że... DEMON Z PUDELKA MOWI PO
POLSKU :D Hahahahahaha!!! Nie moglysmy sie pozbierac ze smiechu!! :D Ale polecam
film, calkiem warty obejrzenia :D

ocenił(a) film na 6
yukarii

Polecam Sinister, był lepszy! I zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o poziom dyskusji na filmwebie, coraz ciężej wypowiedzieć się na jakiś temat i nie zostać obrzuconym mięsem. Dlatego ja staram się w ogóle nie zwracać na takie osoby uwagi :)

ocenił(a) film na 8
Sol_89

Jak dla mnie bardzo mi się spodobał (gra aktorów, atmosfera jaka panowała i historia) poza tym lekko mnie zszokowało że dybuk nawijał po polsku ;-) ale było do przyjęcia... jednego nie mogę skumać że on nawijał po polsku a ana po angielsku i tak się rozumieli :-/

Bym zapomniał! Dobry był motyw z tymi zębami kolesia :-)

ocenił(a) film na 6
MaraSzrum

Zydowska diaspora z terenow Polski zasadniczo nie uzywala jiydysz...wiec moze jednak powinnas powtorzyc ta swoja "mature"? Dybuki i inny folklor wyksztalcily sie w sredniowieczu. Najwieksza europejska diaspora byla w Polsce. Polacz fakty.

echoes222

A co do kaleczenia języka polskiego, to wystarczy chociażby obejrzeć "Ziemię obiecaną", żeby przekonać się, że polska gramatyka nierzadko była dla Żydów czymś, co przytrafia się innym.

Sol_89

wlasnie to jest smieszne!

ocenił(a) film na 7
Grotta_XD

Może dlatego po polsku że emigranci ze wschodniej europy są o wiele tańszą siłą roboczą w zachodniej europie niż rdzenni mieszkańcy tych krajów :D

Sol_89

obejrzyj SHRINE jak jadą do polskiej wioski o nazwie Alwania....j-e-b-ł-e-mXD

ocenił(a) film na 6
schfyo

Ok obejrzę, dzięki za podpowiedź! :D

ocenił(a) film na 5
Sol_89

Mnie, niestety, ten film nie urzekł. Miałem tam jakąś nadzieję, że "Kronika opętania" dorówna "Egzorcyście" z 1973, jednak bardzo mu do niego daleko, a szkoda. Poza kilkoma ciekawymi scenami nic specjalnego się nie działo. Zabrakło mi szczególnie nastroju grozy i tajemniczości. Po prostu średniak!

ocenił(a) film na 8
Micek09

Ludzie, całe szczęście, że byłam sama w pracy, bo rozbawiliście mnie jak nigdy :)) Dziękuję! :D Rzeczywiście niezły ubaw z tym kaleczeniem polskiego.

schyfo wspomniał o Shrine. Słynni "jopcokrajofcy" to chyba już kultowe słowo :)) Ale uważam oba filmy za dobre, jeśli to pominąć.

Właśnie włączyłam na końcówkę i wydaje mi się, że to "(...) Żydków w trawie siędzie" [siądzie]. Ale nie wiadomo co autor miał na myśli.

Mi się podoba fakt, że tylko Polacy mają "ten zaszczyt" ;) i rozumieją dybuka. Ile starych filmów nie 'tłumaczyło" języka demonów nam właśnie. Albo "tłumaczyło" tylko kilka zdań. Zawsze się oburzam, że nie rozumiem co mówią terroryści w Szklanej Pułapce (w niemieckiej wersji podobno mówią po włosku :D). No to teraz mam ;) :D

ocenił(a) film na 8
Ling1983

Zapomniałabym - ogromy plus za teorie spiskowe w sprawie wiz dla Polaków - narodu opętanych :D (nie wiem, czy w tym wątku)

Ling1983

Słychać wyraźnie....(...) Grzybków w trawie siędzie :) Jeśli chodzi o używanie przez demona j.polskiego to wydaje mi się, że chodzi o to, że został on w tej skrzyni zamknięty w Polsce w okresie międzywojennym, i stąd wybór tego języka. Pozdro

ocenił(a) film na 5
Sol_89

stary miałem to samo ;D byłem w dodatku najarany i mówię do dziewczyny: ,,ejj ten film jest z lektorem'' - szczerze ucieszyłem się, że w końcu dali film bez napisów a tu chu... ;D

Sol_89

dybbuk mówi po polsku bo skrzynka jest z polski
http://web.archive.org/web/20051105000557/www.andrew.cmu.edu/user/rubyc/eBay_dib buk.htm
warto czasem sie zapytać wujka google

ocenił(a) film na 6
Sol_89

Dzieki Bogu nie trafilismy do tego samego kina - wku...by mnie chyba 2 glupie cip..y smiejace sie na seansie tylko dlatego ze uslyszaly polski jezyk - zalosne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones