PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200092}

Krwawy diament

Blood Diamond
7,5 266 114
ocen
7,5 10 1 266114
6,3 18
ocen krytyków
Krwawy diament
powrót do forum filmu Krwawy diament

1/10 to i tak za wysoko. DiCaprio to jedyny jaśniejszy punkcik na tle tego filmu totalnie pozbawionego scenariusza, aktorstwa (poza tym jednym wyjątkiem), a wmieszanie w to wszystko polityki w sposób nachalny (oklaskiwanie Hounsou na końcu) to już przegięcie, które ma chyba nas, Europejczyków i Amerykanów dowartościować, bo Afrykanom takie głupie filmy w niczym nie pomogą. Nominacje do Oscara (nawet dla DiCaprio, którego powinni docenić za "Infiltrację") to pomyłka. Z filmów wyprodukowanych w 2006 tylko "World Trade Center" tak mnie zdenerwowało, bo doprawdy nie lubię, kiedy z widza robi się debila. :|

ocenił(a) film na 10
Davus

Po przeczytaniu tego nadal nie mogę pojąć co tak Ciebie zniechęciło do tego filmu. Poprostu jest innych od wszystkich. Nie pokazuje wyłącznie przeżyć głównych bohaterów. Skupia się na problemie, otwiera oczy. Djimon Hounsou zagrał niesamowicie, może nawet (moim zdaniem) przewyższył DiCaprio.

ocenił(a) film na 10
Davus

Idź obejżyj Teletubisie. Tam nie ma polityki.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
era

Nie oceniam tak filmów. Możesz sobie poczytać, jak co oceniłem i zapewniam, że mam "szerszą" skalę. Ale ten film moim zdaniem zasługuje najwyżej na 1/10. Po prostu jest beznadziejny.

Davus

jak dla mnie również słabizna, nie dotrwałem do końca. może nie 1/10, ale więcej niż 5/10 też nie.

ocenił(a) film na 10
Davus

Może i Ci się nie podobał (chociaż nie rozumiem dlaczego), ale dawać mu 1/10 to przesada!

użytkownik usunięty
Davus

sorry goscoiu o niku james bond,debilem to ty jestes ,we łbie masz bardziej pusto niz cyferka zero,chyba zes dziecko nie ogladal tego filmu,argumenty masz zalosne, a film byl naprawde dobry,scenariusz swietny a rola Di Caprio fenomenalna,nie wypowiadaj sie wiec pajacu skoro nie wiesz coto dobre kino

użytkownik usunięty
Davus

aha jeszcze jedno,po sprawdzeniu twojej listy najlepszych filmow,jestem juz przekonany ze twoje wypowiedzi na temat filmu są z dupy wyjete,idz wracaj do swojego Titanica hahahhahahaha dzienciole jeden,bo nie wiesz coto dobry film

ocenił(a) film na 9
Davus

Nie zgadzam się"wmieszanie w to wszystko polityki w sposób nachalny" haha
gdzie masz tam politykę, oklaskiwanie jest dla ciebie polityką?
"Afrykanom takie głupie filmy w niczym nie pomogą" masz rację np.Titanic
porusza problemy Afryki. 1/10 piłeś coś mocnego? Wegług mnie film w pewien sposób otwiera oczy, oczywiście że, samo obejrzenie nic nie da,skoro skupiasz się na aktorstwie

krritv

James Błond :P, rzeczywiście jesteś zdrowo kopnięty w kalendarz, "Titanica" stawiasz na pierwszym miejscu jako egzekwo najlepszy film (dla cebie pewnie świata) - (no najgorszy nie był, widywałem gorsze), zaś "Foresta Gumpa" ustawiasz na drugim miejscu listy najgorszych (to pewnie dla ciebie Gniot jakich mało) - zawsze wiedziałem że stwierdzenie - "co dla mnie nie zrozumiełe, musi być debilne" się sprawdza - w twoim przypadku i owszem. Może odpowiedz sobie na odwrót "Jestem debilem, więc tego filmu nie zrozumie" - trochę więcej czasu poświęć na medytacje - nie wiem zapal jakieś ziółka lub coś w tym stylu, dopiero wtedy powróć do Foresta. A titanica zostaw w tyle i oglądaj go na polsacie tylko urywkami, tylko gdy tonie, bo fajne są efekciory. Jeżeli poznasz co to prawdziwa sztuka filmowa, wtedy pogadamy. Co do krwawego diamentu - widziałem ten film dwa razy i mnie się nawet podobał - Dobra komercha, która pokazuje to i owo, trochę dosadnie (początek filma), co do otwierania oczu to nikomu ten film oczu nie otworzy, (chociaz paru osobom), ale i tak nic nie zrobią, bo cóż mogą - jeżeli taki film trafia do zwykłego odbiorcy pracującego 8 godz dzienie w jakiejś fabryce, no co on zrobi? nic. ale napewno uzmysłowi paru osobom różne rzeczy, moze zmieni paru osobom światopogląd a może rzeczywiście jedna czy dwie bogate paniusie, raz nie kupią sobie diamentu za 20.000 $ tylko za 10.000 :P. Ogólnie ogląda sie to to dobrze i nawet trzyma czasem w napięciu, dobra muza, dobra gra niektorych aktorów (nie powiem kogo:P). ogólnie 8/10. I tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones