PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200092}

Krwawy diament

Blood Diamond
7,5 266 104
oceny
7,5 10 1 266104
6,4 17
ocen krytyków
Krwawy diament
powrót do forum filmu Krwawy diament

Gdyby nie ta ckliwa, tania i wręcz nieprawdopodobna końcówka ( scena z Leo) byłoby o oczko wyżej. 7/10

ocenił(a) film na 6
Justyna0810

Mnie końcówka też się nie podobała, za bardzo hollywodzka.

Human89

Ckliwa i tania? Może i trochę patosu w niej było, ale bez przesady... Myślę, że zakończenie bardziej symbolizowało ostateczne uwidocznienie się pozytywnej strony bohatera, pomimo jego wcześniejszego chwiania się na granicy dobra i zła, kiedy widz nie wiedział czy ma uważać Dannego za gnidę czy za kogoś rzeczywiście wartościowego ( choć niekoniecznie za kogoś kto to udowadnia).

ocenił(a) film na 7
chloe472

Owszem, też tak tę symbolikę odebrałam, ale to nie znaczy że nie można było tego przedstawić w inny sposób.

Justyna0810

Końcówka akurat całkiem przypadła mi do gustu, natomiast w samym filmie coś mi nie zagrało. Jak gdyby nieco źle wyważone proporcje między akcją-sensacją a dramatem. Natomiast Leo gra tu jedną z najlepszych ról w swojej karierze i głównie z tego powodu cieszę się, że w końcu zobaczyłem ten film.

ocenił(a) film na 7
p.a.

Dla mnie najlepsza rola Leo to ta z " Wyspy Tajemnic".
Jak nie oglądałeś to polecam gorąco.

Justyna0810

Widziałem, i faktycznie, również bardzo dobra rola, choć zupełnie inna. Choć nie wiem, czy moją ulubioną nie pozostaje ta z Gilberta Grape'a. Choć to znów coś zupełnie innego.

Justyna0810

Zgadzam się. Szkoda, że to zakończenie takie przesadzone i ckliwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones